Jak elegantně ošéfovat aktualizace pluginů ve WordPressu?

Aktualizace pluginů je veledůležitá činnost. Tedy někdy se příliš nevyplatí, jako například v případě pluginu Display Widgets od Masona Soizy, ale to je úplně jiný příběh. Obecně byste aktualizaci podceňovat neměli. V administraci vás na dostupné updaty WordPress názorně upozorní, ale nabízí se ještě další metoda, která se vám hodit vždy, když budete potřebovat okamžitou aktualizaci. V tomto článku vám prozradím, jak WordPress přimět, aby dostupné aktualizace kontroloval.

Způsob č.1: Použití zabudované funkce

Chcete-li se podívat, jestli jsou k vámi používaným pluginům dostupné nějaké aktualizace, není nic jednoduššího, než se podívat do sekce „Aktualizace“ na nástěnce. Najdete tam tlačítko „Zkontrolovat znovu“. Když na něj kliknete, odpálíte jadernou hlavici na Severní Koreu a zároveň přimějete WordPress, aby se poohlédl po dostupných aktualizacích. Ty se vám pak zobrazí hezky pod sebou a je jen na vás, jestli je označíte všechny, nebo aktualizujete jen některé pluginy či šablony. Mimo to se v bočním panelu zobrazí notifikační ikonka s počtem dostupných aktualizací.

Způsob č.2: Správa aktualizací pomocí pluginu Easy Updates Manager

Jakkoliv je výše uvedená metoda snadná, v případě několika stránek je údržba všech pluginů a šablon je docela fuška. Kdykoliv se přihlásíte, zaznamenáte, že jsou dostupné nové aktualizace. Zároveň si všimnete, že pro některé pluginy jsou vydávány aktualizace podstatně rychleji než pro ostatní. U vybraných si můžete nastavit automatickou aktualizaci v momentě jejího vydání. V prvé řadě si budete muset nainstalovat plugin Easy Updates Manager.

Čtěte  ShortPixel: Skvělý plugin pro optimalizaci obrázků zvýší výkon vašeho webu

Jakmile plugin aktivujete, proklikejte se do sekce „Updates options“ (nová podsekce Nástěnky) a nastavte si aktualizace dle libosti.

Možností nastavení je víc než dost. Co se týče automatických aktualizací, nastavují se v záložce „General“. Sjeďte posuvníkem až na sekci „Automatic Updates“ a vyberte si, pro které verze chcete automaticky aktualizovat.

V záložce „Advanced“ najdete pokročilé nastavení. Konkrétně reset nastavení, logy, tracking a přikázání automatických aktualizací. Mimo to zde můžete určit, kteří uživatelé budou moct aktualizovat dílčí součástí vašeho WordPressu, což se hodí v případě, že automatické aktualizace zakážete.

Suma sumárum, Easy Updates Manager je velmi povedený plugin, o čemž svědčí i hodnocení a počet stáhnutí. Umožní vám individuální nastavení aktualizací pro všechny pluginy i šablony a když se s ním naučíte pracovat, ušetří vám spoustu času i starostí. A funguje s WP Multisite Network!

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete mít přehled o dění ve světě WordPressu?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný přehled o novinkách, trendech a událostech, které se točí kolem WordPressu. Souhrn toho nejzajímavějšího od nás i ze zahraničí.