Novelty – recenze prémiové magazínové šablony od TeslaThemes

Magazínových šablon pro WordPress je hromada vysoká asi jako Mount Everest. Dopátrat se k těm nejlepším není vždy snadné, ale když se poohlédnete v nabídce zkušených vývojářů, nemůžete se splést. Rozhodně k nim patří tým TeslaThemes, jehož šablony mají specifický rukopis. Prémiová šablona Novelty cílí na blogery, provozovatele magazínů, virálních webů a podobných projektů.

Prémiovou šablonu Novelty charakterizuje „bold“ design. Moderní layout je responzivní a vypadá dobře na desktopu i na mobilních zařízeních. Autoři do základu přibalili spoustu skvělých featurek, které umocňují celkový dojem z hlavní stránky i příspěvků. Jen tak namátkou jde o slider, záložkové widgety, shortcodes, integraci sociálních médií a další vychytávky, které frčí pod poslední verzí Tesla Frameworku.

Pokud provozujete vícejazyčný web, oceníte 100% kompatibilitu s WPML (WordPress Multilingual Plugin). Snadno a rychle přeložíte všechny texty v šabloně, aniž byste byli nuceni hrabat se v kódu.

Nastavení vlastního vzhledu

Jen málokdo se spokojí se základním vzhledem. Šablonu Novelty lze naštěstí upravit tak, aby působila originálně, tedy alespoň do značné míry.

Samozřejmostí je upload vlastního loga a možnost změny barev (najdete v sekci „site colours“). Vše probíhá přes zmíněný Tesla Framework – veškeré podstatné nastavení lze pohodlně měnit v administraci, což je dobrá zpráva pro každého, kdo se nechce učit programovat.

Šablona Novelty v celé její kráse.

Úvodní stránka

Magazín dělá magazínem vyladěná homepage a šabloně Novelty v tomto směru nelze nic moc vytknout. V záhlaví jsou vedle loga dvě další sekce – box s registrací k odběru novinek a panel s ikonkami sociálních sítí. Vyhledávání je umístěno do pravé části hlavního menu. Pod menu se nachází panel s rotujícími novinkami.

Čtěte  Linguini restaurační Wordpress premium šablona

Dominantním prvkem úvodní stránky je povedený slider, do kterého lze umístit nejnovější nebo vybrané články. Následují sekce s články – jak si je nastavíte, je je na vás. Zobrazeny mohou být sekce se všemi novinkami i konkrétní kategorie. Pro ty nejdůležitější je jako stvořený výrazný box „featured posts“. Dobře vypadají také záložky s výpisem nejnovějších článků a posledních komentářů či widget s nejnovějšími tweety.

Widget se záložkami – poslední příspěvky a komentáře.

Zóny pro widgety nechybí ani v patičce. Ta je v demu rozdělena na bloky s kontaktními informacemi, výpisem nejnovějších článků a odkazy na sociální sítě.

Layouty a stránky

Nedílnou součástí magazínové šablony Novelty jsou čtyři různé layouty výpisů příspěvků – klasický výpis článků pod sebou a tři různé vícesloupcové varianty, které se liší velikostí náhledového obrázku a umístěním výpisu textu.

Tvorbu magazínu vám usnadní také několik předpřipravených stránek. Jedná se o stránky s kontaktními informacemi (včetně integrované mapy z Google Maps a kontaktního formuláře) a „o nás“. Té přidávají na atraktivitě speciální widgety – vertikální záložky, blok s procentuálním vyjádřením dovedností a výpis členů týmu včetně fotografií a krátkého infa.

Vertikální záložky.
Skills – procentuální vyjádření dovedností.

Přednosti šablony v kostce

Responzivní design – grafici odvedli dobrou práci a šablona je perfektně čitelná a přehledná na všech zařízeních. Zda si budou vaši návštěvníci prohlížet obsah na velkém monitoru, nebo na menším displeji smartphonu, nehraje roli. Web se vždy dokonale přizpůsobí.

Slider s vybranými příspěvky – kombinací HTML5, CSS3 jQuery bylo dosaženo vizuálně atraktivních přechodů. Slider umožňuje snadné nastavení obrázků, titulků a popisného textu.

Čtěte  Mesocolumn responsivní magazínová šablona zdarma

Vlastní příspěvky (custom posts) – v administraci najdete sekci, která byla vymezena pro přidávání nových předdefinovaných prvků. Všechny příspěvky jsou modifikovatelné a šité na míru designu layoutu.

Zabudované shortcody – autoři šablony vytvořili spoustu shortcodů, díky kterým je tvorba nových stránek mnohem příjemnější a nejsou k ní zapotřebí znalosti programování. Shortcody použijete na tlačítka, ceníky, záložky a další elementy.

Integrace sociálních sítí – chystáte-li se sdílet obsah na nejznámějších sociálních sítích jako Facebook, Twitter, Google+, Pinterest a dalších, šablona Novelty vám to usnadní.

AJAX kontaktní formulář – příjemná záležitost, díky které mohou návštěvníci odeslat zprávu, aniž došlo k opětovnému načítání stránky.

Google Maps – praktická je také integrace jedné z nejoblíbenějších služeb. Stačí zadat jméno lokality, prohlédnout si mapu, vybrat vlastní ikonku a uložit.

Závěr

Prémiové magazínové šabloně Novelty od TeslaThemes nechybí nic, co by měla moderní šablona pro projekty tohoto typu mít. Dobře se na ni kouká, nastavení je snadné a časově nenáročné. K tomu přičtěte spoustu unikátních featurek, čistý kód a dobře provedenou optimalizaci pro všechny důležité vyhledávače.

Šablonu Novelty si můžete zakoupit zde.

Na demo šablony se můžete podívat zde.

Všechny šablony od TeslaThemes najdete zde.

About The Author

Related posts

1 Comment

  1. Pingback: Wrap - recenze prémiové video blog šablony od TeslaThemes - Musilda.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete mít přehled o dění ve světě WordPressu?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný přehled o novinkách, trendech a událostech, které se točí kolem WordPressu. Souhrn toho nejzajímavějšího od nás i ze zahraničí.