WP Rollback: Návrat na předchozí verzi šablony či pluginu snadno a rychle

Developeři upozorňují na to, že je důležité pravidelně aktualizovat WordPress, šablony a pluginy. Ale někdy aktualizace vede k tomu, že se zhroutí celý web, případně se objeví jiné nepříjemné potíže. V případě, že se vám je nepodaří vyřešit a potřebujete web zprovoznit co nejdříve, můžete aktualizaci vrátit zpět. Pomůže vám skvělý plugin WP Rollback. Návrat k předchozí verzi vám zabere malou chvilku a po problémech nezbude ani stopa.

Jak WP Rollback funguje?

Jednou z možností, jak zajistit, abyste v případě problémů s nejnovější verzí WordPressu, šablony či pluginu mohli vše rychle vrátit do normálu, jsou pravidelné zálohy. Pokud jste na ně zapomněli, nevadí. WP Rollback je plugin, který si můžete zcela zdarma stáhnout z repozitáře WP. Naprosto jednoduše díky němu vrátíte libovolnou šablonu či plugin z WordPress.org na předchozí verzi. Funguje na stejném principu jako aktualizace pluginů, avšak opačně. Vyberete si verzi, na kterou chcete downgradovat a je to.

Jakmile plugin WP Rollback nainstalujete, na výpisu všech pluginů a šablon se zobrazí nový odkaz „rollback“. Plugin byl navržen tak, aby používal stávající prostředí – uživatelé tak nemusí nad výběrem starší verze dlouho tápat. Stačí jediné kliknutí a zobrazí se seznam starších verzí.

Pokud se vám u některé šablony či pluginu rollback link nezobrazí, pak se zřejmě nenachází ve WP repozitáři (např. u pluginů a šablon z ThemeForest, Codecanyon a jiných zdrojů než z WordPress.org).

Čtěte  String locator - pomocník při překladu šablon a pluginů

A co návrat k předchozí verzi WordPressu?

Co WP Rollback neumí, je downgrade WordPressu. Budete-li se chtít vrátit k předchozí verzi, budete si ji muset stáhnout z WordPress.org a manuálně nakopírovat přes FTP do příslušné složky. Obvykle je však potíž v aktuální verzi šablony či pluginu, také k tomuto řešení nebudete muset přistupovat příliš často.

Co dodat závěrem? Plugin WP Rollback je velmi jednoduchý a ušetří vám spoustu času. Není důvod ho nepoužívat.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete mít přehled o dění ve světě WordPressu?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný přehled o novinkách, trendech a událostech, které se točí kolem WordPressu. Souhrn toho nejzajímavějšího od nás i ze zahraničí.