Co je nového ve WordPress 4.8?

Nová verze WordPressu byla uvolněna 8.6.2017 a oproti jiným „hlavním“ aktualizacím, nepřináší tolik nového. Přesto je zde několik vylepšení, které by vám neměly uniknout.

Aktualizace se vám nabídne stejně jako jakákoliv jiná, na nástěnce WordPressu.

I když je poměrně bezproblémová, bez kompletní zálohy webu na to nešahejte!

Image widget

První novinkou, kterou chci zmínit, je „obrázkový widget“. Ten vám jednoduše umožní vložit obrázek do sidebaru.

Doposud jste museli použít, buď specializovaný widget, nebo prostě napsat htmt kód do textového widgetu. To, méně technicky zdatným uživatelům činilo problém.

Video widget

Další, z nových widgetů se zaměřil na vkládání videa:

Funguje stejně jako obrázkový widget, ale naprosto super je možnost vložení videa z url:

Stačí zkopírovat url z Youtube a video se samo načte.

Audio Widget

K audio widetu se toho již nedá moc co říci, je to stejný typ, jako předchozí dva. Bohužel mne zklamala nemožnost vkládání audia, podobně, jako videa. Musíte nalinkovat přímo soubor. Zkoušel jsem Soundcloud, ale buď to tak nefunguje, nebo jsem na to nepřišel.

Editor v text widgetu

Text widget je jeden z nejpoužívanějších editorů a díky možnosti, psát do něj html se dal velmi dobře využít i na celkem nezvyklé věci.

A v této aktualizaci, dostal widget editor. Což znamená, že pokud jste, stejně jako já, zvyklí psát do widgetu html, zkontrolujte, zde jej máte přepnutý na správnou záložku.

Editor je tedy značně ořezaný, obsahuje jen jednoduché formátování, nejdou ani přidávat média, ale i tak je to vylepšení.

Vylepšení práce s odkazy v editoru

Jednou z věcí, se kterou se začátečníci potýkají, je označení odkazu v textu editoru. Nyní již není nutné, označit myší celý odkaz, protože je označen rámečkem, do kterého stačí kliknout a zobrazí se kontextové menu, pro úpravu odkazu. Pro méně zdatné uživatele super a určitě si na to rychle zvyknu.


Zobrazování pořádaných WordCampů na nástěnce

Toto je spíše zbytečnost, ale je to součástí aktualizace. Na nástěnce nyní najdete možnost, vyplnit město, kde se nalézáte a WordPress vám bude zobrazovat blízké WordCampy. Zatím to vypadá, že se v okolí Prahy nic konat nebude, tak počkejte na podzim do Brna, nebo příští rok na WordCamp v Praze.

Další změny

Z dalších změn, bych asi zmínil jen aktualizaci TinyMce editoru, jinak jde o věci, které na první pohled nepoznáte a jsou spíše otázkou ladění kódu.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

1 Comments

  1. Pingback: Co je nového ve WordPress 4.8? | podnikej.net

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *