EET a WooCommerce

Od 1.3. začne platit pro eshopy povinnost evidovat platby, které spadají do Elektronické Evidence Tržeb, zkráceně EET. A ani WooCommerce eshopy se tomu nevyhnou.

Plugin, který je aktuálně k dispozici na Toret.cz – http://toret.cz/produkt/toret-eet/, umožňuje odesílat údaje o provedené tržbě a data, která musí být na účtence, na ní zobrazí.

Účtenka

Zákon nijak nespecifikuje, jak má vypadat, pouze, co na ní musí být. Pro účely provozování eshopu tak bude dostačovat faktura, připojená k emailu.

Plugin v tomto případě neurčuje, co máte použít na generování faktur, obsahuje funkci, které umožní doplnit požadované údaje kam budete potřebovat. Na demu, které jsem připravil http://eet.toret.cz/, používám free plugin z WordPress.org, jenž mám i na Toret.cz.

Platební metody

Pro samotné EET není rozhodující doprava, ale způsob platby. V pluginu si ke každé platební metodě nastavíte, zda chcete údaje odesílat a kdy. U bankovního převodu tak mám nastaveno neodesílat a u GoPay mám – zpracovává se.

Vývoj pluginu

Možná si říkáte, že je poměrně dost času, ale měsíc a něco uteče velmi rychle. Proto jsem plugin uvolnil již nyní, kdy bude dost času na testování a případný vývoj, pokud by bylo třeba něco doplnit.

Další možnosti

Dobrá zpráva je, že pokud používáte nějaký online fakturační systém, jako například Fapi, Fakturoid, nebo iDoklad, tyto systémy umí s EET rozhraním komunikovat. Pro evidenci tak můžete použít je.

Protože se jedná o poměrně žhavé téma, budu se snažit odpovídat na komentáře co nejdříve.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

7 Comments

 1. michal

  Dotaz, a co kdyz mame na woocommerce napriklad pujcovnu automobilu. Kdy si clovek muze zarezervovat napriklad auto 3 mesicedoprdu, my mu nejdrive poslem proforma fakturu (predfakturu) a az po zaplaceni coz muze byt treba za 2 mesice, kdy doplati/zaplati, tak se mu posila ofiko standartni faktura?
  Volal jsem na úřady a bylo nám řečeno že toto spadá až do posledni vlny ktera prijde v +- breznu 2018 ale i tak to zjistuji uz ted. Jak to pote v tom pripade bude probihat..zamyslel se nekdo nad timto uz?

  Odpověď
  1. Musilda

   Dobrý den
   to je otázka spíše na účetní a Finanční úřad. Technicky se ten proces dá udělat jakkoliv. Jde o metodiku, co posílat do evidence a kdy.

   Odpověď
  2. Ram

   Něco podobného řeším, i když spíše přes platby kartou a předautorizace (půjčuji sportovní potřeby). Záleží, jak přesně probíhá vaše činnost – já to mám jako půjčování věcí movitých, podle toho až od 1.3.2018. Jinak podle portálu k EET (http://www.etrzby.cz/cs/kauce-a-zalohy) je rozdíl mezi zálohou a kaucí, záleží tedy, jak to máte ve VOP. Ale pokud záloha/kauce je přes platbu na účet, asi není co řešit.

   Odpověď
 2. Lukáš

  Dosud jsme faktury řešili offline až podle skutečnosti (časté změny objednávek, množství kusů,…). Kvůli EET budu muset online nechat generovat faktury už v e-shopu. Dá se takové faktury pak importovat do účetnictví POHODA? Autoři Pohoda mají možnost importu XML (nic hotového pro laika) a jiný plugin importu do Pohody jsem nikde nenašel.
  Nebo mi poraďte jak se to řeší jinak. Díky EET to budu teď muset řešit.

  Odpověď
 3. Michal

  K EET sa radšej vyjadrovať nechcem. Ale veľmi sa mi páči ako pohotovo sa k tomu dokážu prispôsobiť pluginy na woo. Sice je zatým asi pár minimálne desiatok hodín roboty.

  Odpověď
 4. Martin

  Dobrý den,
  podporuje plugin transakce v cizích měnách? Jakým způsobem je toto řešeno?
  Děkuji!

  Odpověď
  1. Musilda

   Dobrý den,
   plugin bude mít možnost upravit hodnotu odesílané částky. Pro WooCommerce Multilingual a WOOCS bude implementována podpora, pro další práci s daty bude připraven hook.

   Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *