Funkce the_excerpt

Excerpt je funkce, která zobrazuje část výpisu článku a můžete se s ní setkat při výpisu článků na hlavní straně, v archívech a kategoriích. Délka výpisu je v základu nastavená na padesát pět slov a všechny html tagy jsou z něj odstraněny. Proto se v perexu, který je vytvořený pomocí the_excerpt a ne pomocí tagu more, nezobrazí žádné odkazy.

Funkce the_excerpt() rovnou vrací výpis z článku, není potřeba použít echo, pokud potřebujete získat výpis jako řetězec, použijte get_the_excerpt(). Funkce musí být použita uvnitř Loopu.

Použití

<?php the_excerpt(); ?>

Změna délky excerpt

function custom_excerpt_length( $length ) {
return 20;
}
add_filter( 'excerpt_length', 'custom_excerpt_length', 999 );

Pro změnu délky excerpt je použit filtr excerpt_lenght. Délku ovlivníte hodnotou, kterou vrací funkce custom_excerpt_length, pokud použijete podmiňovací funkce, můžete měnit délku excerptu v závislosti na kategorii, zda jde o homepage, či archív autora.

Odstranění […] z excerpt

function new_excerpt_more( $more ) {
return '';
}
add_filter('excerpt_more', 'new_excerpt_more');

Opět je použit filtr, tentokrát excerpt_more a díky return “, se nezobrazí nic. Pokud to změníme na return ‚Článek pokračuje‘, tak se na konci excerptu zobrazí uvedený řetězec.

Stejně tak, můžeme pomocí excerpt_more vytvořit na konci excerptu odkaz „Číst více“.

Pozn. pro popis funkce byl použit originální kód z WordPress.org Codexu.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Related posts

3 Comments

 1. mirekk

  Tak přesně tohle jsem potřeboval. Na jaře jsem koupil šablonu DW-Focus, ve které jsem se marně snažil zkrácené výpisy nastavit. Dnes jsem se dal inspirovat tímto příspěvkem a povedlo se. Zjistil jsem přitom, že tvůrci prémiové šablony jaksi do functcions.php nedali délku výpisu, i když je potřeba např. ve výpisech archivních příspěvků, kde jinak přetékají za okraje mřížky.
  A přitom jsem tam našel ještě dvě chyby – místo „excerpt“ bylo ve functions.php „exceprt“. Oni se vůbec dost pletou ve znacích: když jsem šablonu alespoň trochu překládal, plno řetězců nešlo načíst do .po souboru (soubor .po není v balení musel jsem si pomoci pluginem). A právě v řetězcích pro překlad bylo asi 100 chyb – místo „podtržítka“ „mínus“.
  Díky moc

  Reply
 2. Musilda

  Díky za komentář, jsem rád, že někdo čte i jiné posty, než jen o pluginech a free šablonách.

  Reply
 3. Tom

  Ahoj.
  Moc děkuji za první vysvětlení, které mě nakoplo co dělat. Jenže jsem v koncích.. Používám twentyfourteen šablonu a chci zkrátit text článků ve výpisech. jenže nevím, kam to dát. nejdál jsem se dostal k tomu, že se výpis ukázal, ale nad článkem a pak byl náhled a pod tím celý článek. Poradíš, prosím?

  Díky moc.

  Reply

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete mít přehled o dění ve světě WordPressu?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný přehled o novinkách, trendech a událostech, které se točí kolem WordPressu. Souhrn toho nejzajímavějšího od nás i ze zahraničí.