Jak vrátit zpět předchozí verzi pluginu po aktualizaci

Primárně se tento článek bude věnovat WooCommerce a aktualizaci na verzi 2.6, ale platí, pro všechny pluginy.

Pokud se dostanete do situace, že aktualizujete vámi používaný plugin a něco přestane fungovat, tak jedinou, okamžitou pomocí, je vrátit na web původní verzi.

Bohužel to nejde udělat automaticky a u pluginů, jenž nejsou na WordPress.org, budete muset šáhnout po záloze, nebo otravovat developera.

U pluginů z WordPress. org, máte možnost, díky SVN, stáhnout i předchozí verze pluginů a udělat tak „downgrade“.

Na stránce pluginu, v záložce Developers, najdete všechny předchozí verze a můžete si tak stáhnout, jakou budete potřebovat.

downgrade

Změnu v administraci WordPressu neuděláte, budete muset, pomocí FTP, smazat aktuální verzi pluginu a nahrát na web, verzi staženou z SVN.

Tento návod píši, protože po aktualizaci WooCommerce na verzi 2.6, kde jsou nové Shipping Zones, dochází k nekompabilitě s mými pluginy pro dopravu. I když jsem doplnil podporu pro Dopravní zóny, Woocommerce začala vypisovat chybová hlášení a začala ignorovat DPH dopravy. V pokladně se sice doprava za 100 Kč, zobrazí správně 121 Kč, ale celkový součet je o 21 Kč nižší, než by měl být.

BONUS – jak vrátit zpět předchozí verzi šablony a WordPressu

Z hlediska bezpečnosti bych přechod na starší verzi WordPressu nedoporučoval, ale pokud například testujeme funkčnost webu, můžeme díky přechodu na nižší verzi snadno odhalit, jestli byl problém způsoben přechodem na novější verzi WordPressu/šablony.

Přechod mezi jednotlivými verzemi nám umožní plugin WP Rollback.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

3 Comments

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *