Nové funkce pro výpis archívu ve WordPress4.1

Nový WordPress je již několik dní k dispozici a proto je nejvyšší čas, podívat se na některé novinky ve funkcích. Dvě velmi „šikovné“ se týkají šablony pro výpis archívu.

Pokud jste již nějakou šablonu vytvořili, nebo upravovali, často jste se v souboru archive.php setkali s neforemnou konstrukcí if archive, is_day atd…

Čtyři nové funkce toto odstraňují, respektive přesouvají do souboru general-templates.php ve složce wp-includes. Funkce to jsou sice čtyři, ale jedná se o dvě, u každé s variantou echo a get.

Jedná se o:

  • get_the_archive_title()
  • the_archive_title()
  • get_the_archive_description()
  • the_archive_description()

Funkce vrací odpovídající titulek, dle toho o jaký typ archívu se jedná a odpovídající popis.

Get_the_archive_title vrací titulek archívu a je v ní připraven filter get_the_archive_title.

The_archive_title je wraper pro get_the_archive_title, titulek rovnou vypíše a přijímá argumenty $before a $after. Argumenty jsou myslím vypovídající, defaultně jsou prázdné.

Get_the_archive_description vrací hodnotu pomocí term_description() a je do ní zavěšen filter get_the_archive_description.

The_archive_description je obdobně, jako the_archive_title wrapper pro get_the_archive_description a má také argumenty $before a $after.

Tyto funkce byly již dlouho potřeba, nyní bude archive.php daleko přehlednější a díky filtrům, budou moci s titulkem a popisem, pracovat i pluginy. Asi budu muset přepracovat i můj plugin Custom Category Meta.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *