Nový WordPress 3.9 bude v polovině dubna

Za posledního půl roku se vývojáři WordPressu dostali do vyššího tempa a nové verze a jejich aktualizace začaly vycházet podstatně častěji, než dříve. Proto se také nového WordPressu 3.9 dočkáme již v dubnu. Datum vydání je zatím naplánováno na 15.4., ale uvidíme, zda se do té doby nezmění.

Co můžeme čekat nového?

Widget customizer

Jednou z novinek, které se mají objevit, je Widget customizer, který vám umožní pracovat s widgety podobně, jako s editorem šablony. Pokud si chcete toto vylepšení vyzkoušet, tak je k dispozici na WordPress.com, nebo ke stažení jako plugin na http://wordpress.org/plugins/widget-customizer/. Protože je nyní ve stavu feedback, předpokládám, že se Widget customizer v 3.9 opravdu objeví.

widget-customiser

 

AH-O2

Toto je velmi zajímavá věc, pro všechny developery, protože poskytuje možnost, jak rozšířit nápovědu pro uživatele administrace. Protože obrázky mluví za vše, podívejte se na screeny. Plugin je ve stavu developed, tak doufejme, že se do 3.9 stihne dokončit.

banner-772x250

 

s

 

s2

 

Front end editor

Jak název napovídá, jedná se o možnost editovat stránky z frontendu. Je to zatím nejlepší rozšíření pro úpravu šablon, s jakým jsem se doposud setkal, kam se hrabou všechny ty drag and drop pluginy. Když toto dotáhnout do zdárného konce, bude WordPress opět o kus dále.

banner-772x250

 

 

Nahrání obrázku přetažením do editoru

Přestože je titulek trochu krkolomný, mělo by být možné tažením myši, přetáhnout obrázek do editoru. Následně se vám rovnou otevře dialog médií a obrázek se nahraje.

Podpora HTML5 gallery

Gallery bude přidána do podporovaných HTML5 elementů. Pomocí add_theme_support můžete definovat nově i galerii.

404 pro neexistujícího autora

Pokud budete chtít vypsat články autora, který není member a nemá na webu žádné články, bude vrácena 404.

A další drobné vylepšení jádra WordPressu

Jako největší přínos vidím změnu práce s widgety, nápovědu a především front end editor. Doufám, že se všechny tři části do aktualizace vejdou.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

3 Comments

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *