Platba na dobírku a doručení při platbě předem Woocommerce plugin

Už jste si vyzkoušeli výborný eshop plugin Woocommerce? A zjistili jste, že nastavení plateb a dopravy pro naše české podmínky, je poměrně matoucí? Plugin, který vám dnes představím  právě toto řeší.

Když chcete začít prodávat zboží pomocí eshopu, budete určitě řešit dvě věci – platby a dopravu.

Platba se dá rozdělit na dvě kategorie – platba předem a při doručení, která je u nás známá jako dobírka. Po instalaci Woocommerce máte k dispozici tyto metody platby:

WooCommerce Settings ‹ Woop — WordPress

Kromě Cash On Delivery, je vše platba předem, ať už je to Paypal, nebo Bacs. Právě Cash On Delivery je zmiňovaná dobírka. Stačí přejmenovat a máte možnost platby dobírkou.

A k dobírce potřebujeme ještě zajistit dopravu. Zatím máme dostupné tyto způsoby dopravy:

WooCommerce Settings ‹ Woop — WordPress (1)

Výborně! Local delivery přejmenujme na Českou Poštu, nastavíme cenu za dobírku a máme hotovo. Opravdu?

No dobře, ale co když někdo bude chtít platit kartou? Nebo bankovním převodem? Možná nám pomůže Flat rate, kde můžete vytvořit několik cen pro různá doručení. Takže vytvoříme Balík do ruky, aktivujeme platbu Local Delivery a Bacs, což je bankovní převod. Žádné jiné platební brány instalovány nemáme a zatím je ani nepotřebujeme.

Nyní půjdeme do obchodu a vybereme si zboží a dojdeme až k objednávce. Pokud jste se drželi postupu, uvidíte toto:

Checkout Woop

Dobírku jsem nazval trochu nešťastně, ale Česká Pošta je právě to doručení na dobírku. Vypadá to dobře, že? Ale zde přichází první problém. Ať zvolíte jakoukoliv možnost, stále budete mít dostupné aktivované platební metody a způsoby dopravy.

Druhý problém je, že zde není možnost, jak vytvořit další dopravce. Zcela běžně se používá PPL, nebo DHL. U České Pošty, stejně jako u PPL je možné zaslat zboží na dobírku, nebo jako balík při platbě předem.

Mám pro vás skvělou zprávu. Řešení existuje!

Trochu jsem se u nadpisu nechal unést, ale protože mne tyto komplikace při tvorbě eshopu na Woocommerce rozčilovaly, vytvořil jsem plugin, který toto řeší.

Jmenuje se Woocommerce dobírka a doručení na adresu a po jeho instalaci budete mít k dispozici novou platební metodu Dobírka a dva nové způsoby dopravy – Dobírka a Doručení při platbě předem.

WooCommerce Settings ‹ Woop — WordPress (2)
WooCommerce Settings ‹ Woop — WordPress (3)

Po aktivaci pluginu zrušíme předchozí nastavení, protože jej nebudeme potřebovat. Deaktivujeme tedy Cash On Delivery, Flat Rate a Local Delivery. Aktivujeme Doručení při platbě předem a dobírku ve způsobech dopravy. Natavení bude vypadat nějak takto:

WooCommerce Settings ‹ Woop — WordPress (5)
WooCommerce Settings ‹ Woop — WordPress (6)

Následně aktivujeme Dobírku jako způsob platby, nastavení bude vypadat takto:

WooCommerce Settings ‹ Woop — WordPress (4)

V políčku Povolit způsob dopravy vyberte Dobírka a pokud jste vyplnili všechny ceny a texty, máte skoro hotovo. Potřebujete ještě platební metodu pro platbu předem. Protože Bacs nemá v nastavení možnost výběru způsobu dopravy, pro který je určen, použil jsem pro tyto účely svůj plugin pro platbu pomocí GoPay, který toto nastavení má:

WooCommerce Settings ‹ Woop — WordPress (7)

Objednávka bude vypadat takto:

Checkout Woop (2)

Při výběru doručení na dobírku, je k dispozici jen platba na dobírku. A naopak, při výběru doručení jako balík, je k dispozici jen platba pomocí GoPay

Checkout Woop (3)

Samozřejmě vidíte , že se cena objednávky vždy přepočítá, dle zvolené dopravy. Pokud nebudete chtít využít PPL, stačí ponechat cenu za doručení pomocí PPL prázdnou.

Nakonec nejlepší zpráva

Tento skvělý plugin je k dispozici jen za 800 Kč. Každý, kdo si jej zakoupí, bude mít dvanácti měsíční servis. Pokud vám plugin nebude fungovat, budu vám k dispozici. Stejně tak máte nárok i na všechny budoucí aktualizace pluginu. V ceně je i rozšíření pro další dopravce, pokud to budete potřebovat.

Co dostanete:

 • Platební metodu Na dobírku
 • Doručení na Dobírku a Doručení při platbě předem
 • Obě metody pro dva dopravce
 • Možnost výběru dopravy pro určitou platební metodu
 • Jednoduchou instalaci a nastavení
 • servis v délce 12 měsíců
 • Přístup ke všem budoucím aktualizacím
 • verze i pro Slovenskou Poštu

Licence je omezena na jednu doménu. V případě zájmu napište prosím na musilekv@seznam.cz.

Pro jednodušší vybudování eshopu můžete získat i platební bránu GoPay pro Woocommerce za 500 Kč, která je upravena pro použití společně s tímto pluginem.

Tento plugin již není v prodeji a byl nahrazen pokročilejším pluginem Woo Doprava, který můžete zakoupit na webu Toret.cz

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

17 Comments

 1. dokec

  Dobry den,
  prosim Vas o radu; nedokazal byste mi prosim poradit, jak pridat vice druhu doruceni ? rad bych pridal x krat ulozenka a jeji adresa, ale v zpusobech doruceni se dostanu na maximalne na 5 variant…

  predem dekuji

  Odpověď
  1. Musilda

   Dobrý den
   pomocí vytvoření pluginu s dodatečnými druhy doručení. Woocommerce plugin Uloženku a výběr z odběrných míst mám hotový a mohu vám jej prodat, pokud budete chtít. Můžete mne kontaktovat na musilekv@seznam.cz

   Odpověď
 2. Martin

  Dobry den, mam dotaz trochu mimo tema, ale tyka se moznosti doruceni a plateb. Je nejake jednoduche reseni, jak nastavit moznost doruceni „Ceskou postou na dobirku“, s tim, ze by nebyla uvedena cena, ale misto ni informace, ze cena se bude „ridit tarifem Ceske posty“? Jde o to, ze dorucovane zbozi je pomerne tezke, a balik tak muze dosahovat hmotnosti nekolika Kg, kdy je cena proste vyssi nez u normalniho baliku.

  Odpověď
  1. Musilda

   Dobrý den
   již nějakou dobu se snažím dostat k tomu, abych udělal možnost u pluginu i nastavení váhy. Bohužel to zatím nemám hotové.

   Odpověď
   1. Mirek

    Dobrý den,
    chci se zeptat, zda je již u pluginu možné nastavit váhu, např. při váze OD-DO bude cena taková a taková a dále jak by se dalo řešit Balné?

    Odpověď
 3. Pavel

  Prosím můžete mi na sebe zaslat kontakt , měl bych zájem o tento plugin a potřebuji s vámi odsouhlasit , že opravdu splňuje co potřebuji.
  Díky.

  Odpověď
 4. Ondra

  Dobrý den,
  mám zájem o váš plugin, mohl bych vás požádat o email s detaily platby atd..
  PS: již jsem psal email, zřejmě jste ho přehlédl

  Díky

  Ondřej Beran

  Odpověď
 5. Patrik Novák

  Dobrý večer,

  co když bych rád použil tento plugin, ale dobírka je vždy jiná, neboť váha zboží je různá? Myslí plugin i na toto?

  Děkuji

  Odpověď
 6. pikis

  dobry den, mam zaujem o plugin len sa potrebujem ubezpeit ze bude fungovat tak ako potrebujem. viete mi povedat na zaklade coho zisti plugin hmotnost produktu ? potiahne si to zo samotnej karty produktu ? zobrazi tuto hmotnost niekde v kosiku napr. ? vopred dakujem za odpoved

  Odpověď
 7. Musilda

  Dobrý den
  viz. předchozí komentář, tento plugin již nevyvýjím, Woo Doprava je pokročilejší a splňuje vaše požadavky.

  Odpověď
 8. branko

  dobré den
  len sa opitam ekomerce a wukomerce je ne ní je to iste hej a ne že nehej tak sa chcep opítat jestli mozem cez tieto moderne internety predavat moje pěsnicky něčo ako ufon ak ne tak ste len obycajnej …a nie je neni alebo je nenije programtor

  Odpověď
 9. tomas@pejril.cz

  Pomoc, pomoc, prosím! V případě, kdy si zákazník vybere Dobírku, stále se ukazuje Platba kartou. Je to problém čeho – platební brány nebo woocommerce sanotného?

  Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *