Twenty Fourteen nová základní WordPress šablona

Jak jsme již mohli zvyknout, WordPress vydává pro každý rok novou šablonu. Máme tu známou 2012, někteří z nás se ještě nesžili se vzhledem 2013 a již nám na dveře klepe nová šablona pro rok 2014. A vypadá úplně odlišně.

Pokud se dá říci, že předchozí šablony, byly určeny pro klasický blog, tak vzhledem k tomu, jak se vývojáři snaží systém posunout dále, je Twenty Fourthteen přikloněním k magazínovému stylu.

Hlavní změnou je výpis šesti featured článků na hlavní straně a fixed header. To je to první, co vás zaujme. Zajímavým doplňkem je levý sidebar, který je však na mobilních zařízeních zmizí. V každém případě je to dobré využití prázdného místa na větších monitorech a umožní vám přidat další navigační prvek.

Jako font byl použit Lato, což je jednoduchý a elegentní font, který také rád používám. K dispozici jsou i dvě template, jedna full width, u které zmizí pravý sidebar a contributor page, což je vlastně výpis autorů. Horní menu při scrollování zůstává fixně ukotveno u horního okraje stránky a je tak neustále k dispozici.

Do css byla přidána nová třída pull, což je v podstatě blockquote, ale celá citace je na širších monitorech posunutá do marginu stránky, vyčnívá tedy z obsahu a poutá větší pozornost. Zajímalo by mne, pokud by se tato technika využila u nějakého banneru, zda by se zvýšila proklikovost.

Šablona pro správnou funkci vyžaduje využití náhledových obrázků a k dispozici jsou tři widget oblasti v levém sidebaru, pravém sidebaru a patičce. Novinkou by měl být Ephemera  widget, na který jsem celkem zvědavý a má zobrazovat vaše poslední videa, hudbu, odkazy a další… Předpokládám, že to bude využívat druhy obsahu a podle toho je ve widgetu zobrazovat.

Nakonec odkaz na demo a screen šablony

Twenty Fourteen

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

3 Comments

    1. Musilda

      Nejsem si jistý, myslím, že je zatím jen na wordpress.com. Včera na blogu bylo, že se finišuje s posledními úpravami.

      Odpověď
  1. Pingback: Wordpress 3.8 RC2 | Musilda.cz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *