Úprava stylů obrázku ve WordPress 3.9

Možná jste si toho již všimli, ale ve WP 3.9 zmizela z okna pro úpravu obrázků možnost nastavovat okraje a rámeček. Osobně jsem to často používal a aktualizace mne v tomto směru vůbec nepotěšila. 

Před aktualizací jste po kliknutí na obrázek v záložce Advanced, našli tuto možnost úpravy

Upravit příspěvek ‹ Musilda.cz – WordPress

No a ta tam teď prostě není.

Upravit příspěvek ‹ Další Blog – WordPress

Docela frustrující ne? Také se na diskuzích objevuje řada dotazů, jak toto „vylepšení“ řešit.

Samozřejmě máte možnost vytvořit si css soubor a v něm nadefinovat styly, které pak použijete. Představte si, jak to budete vysvětlovat vašim zákazníkům, kterým css nic neříká? Naštěstí čert, ano WordPress komunita nikdy nespí, takže už můžete využít plugin, který tuto funkcionalitu doplňuje.

Po jeho instalaci se vám okno pro úpravu obrázku rozšíří o další možnosti

Upravit příspěvek ‹ Další Blog – WordPress (1)

A vše je zase tak, jak má být.

Plugin najdete zde.

Závěrem chci říci, že jsem zkoušel najít plugin, který by podobnou úpravu stylování podporoval ve větším záběru, ale na nic jsem nenarazil. Dovedu si představit jednoduchý vizuální editor, který vám umožní nadefinovat css třídu pro obrázek, uloží ji a u obrázku zobrazí roletku, s možností vybrat jednotlivou třídu. To by byla paráda.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

2 Comments

  1. Separatista

    Vývojáři nezapomněli a docela to řešili, jestli to tam nechat nebo ne. Správně by totiž mělo stačit použít nějakou CSS třídu, která bude mít definované možnosti zobrazování (a klientům dát přehled a popis tříd). Rozhodně bude méně problémů při změně šablony :-) Nakonec to vývojáři vyřešili vcelku chytře – odebrali to a přidali nový hook, takže když to bude někomu opravdu chybět, tak si může nainstalovat plugin.

    Odpověď
  2. Musilda

    V článku ale není ani slovo o tom, že by na to zapomněli. Já jsem to dost často používal, právě, když na to šablona nepamatovala a chybí mi to tam.

    Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *