WordPress video návody zdarma na webu WP-See.com

Před několika měsíci jsem měsíci jsem vytvořil web WP-See.com, kde jsem publikoval videa, o redakčním systému WordPress. Myšlenka byla, nabídnout zájemcům o WordPress ucelenou knihovnu videí. Vstup do systému byl zpoplatněn. Možná je to tím, že nejsem prodejní typ a obchodník, ale předplatné jsem neprodal ani jedno.

Možná špatný segment, malá propagace, nedotažený nápad, zkrátka průšvih. Naštěstí jsem tomu věnoval pouze svůj čas. Možná chtějí lidi platit za bláboly, které slibují rychlé zbohatnutí, ale za znalosti ne. Nevím.

Web obsahuje 235 krátkých videí o WordPressu. Nejsem si jist, ale předpokládám, že web takového rozsahu v češtině nenajdete. Původně jsem jej chtěl dále rozšiřovat, ale bez viditelného výsledku už není chuť.

Co ale nechci, je takový web zrušit.

Proto jej zpřístupním všem

Od dnešního rána jsou všechna videa volně přístupná pro každého návštěvníka webu. Protože se neprodalo jediné předplatné, ani affiliate partneři nevyvíjeli nějakou činnost, nikoho tím nepoškodím.

Ne všechna videa jsou dokonalá. Zjistil jsem, že asi u dvaceti je špatný obraz. Nevím, kde se stala chyba, ale když budu mít chuť a náladu, tak je přehraji.

Nakonec to ještě jednou zopakuji. Od dnešního rána je

235 videí o WordPressu na webu WP-See.com zcela zdarma

Budu rád za zpětnou vazbu a dobrý pocit, pokud se dozvím, že někomu web pomohl, nebo usnadnil život.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

10 Comments

 1. Matej

  Ahoj, díky za videa zdarma. Mrknu se na to. Říkáš, že jsi nic neprodal. Za sebe vidím dva důvody:
  – Na webu je asi miliarda návodů na WP zdarma. Když něco potřebuju, hodím to do googlu a do minuty většinou najdu co chci. Není tedy úplně zřejmé, jakou hodnotu navíc člověk dostane, pokud zaplatí za tvoje videa.
  – Já osobně mám radši psaný text: co nepotřebuju přeletím očima a jdu na místo, kde jsou nové informace. To u videa nejde, někdy strávím x minut než video dojede tam, kde se dozvím co potřebuju, a pak abych si to třeba pouštěl několikrát znova.

  V každém případě rád čtu tvůj blog a hodněkrát mi pomohl. Kdyby si měl virtuální pokladničku, rád ti tam nějaký příspěvek dám, ale předplatné videí si nekoupím ;)
  Měj se
  M.

  Odpověď
 2. Marek Klusák

  To vůbec není špatné! Ale pobavilo mě, že v textu není ani jeden klikatelný odkaz na ten web :)

  A namátkově zhlédnuté video http://wp-see.com/editace-produktu/ je nějaké divné – asi screencast nějak nestíhal, v první třetině kurzor kliká v detailu stránky, ale vidět je pouze jen přehled stránek. Zvláštní.

  (Přiznám se, že psát komentář šedým textem na šedém pozadí je docela výzva)

  Odpověď
  1. Musilda

   Jak jsem psal v článku, je tam určité procento špatných videí. Ty budu postupně nahrazovat. Toto video jsem neměl poznamenané, za to děkuji, je tam špatný obraz.

   Ten šedý text je strašný, s tím musím něco udělat.

   Odpověď
 3. Lukáš Prelovský

  Teraz ked je web zdarma je pre mna zaujímavý. Za video obsah by nikto nebol ochotný platiť aj ked videa sú kvalitné. Skôr by som sa spoliehal na to že Vám to prinesie zákazníkov na služby, ale určite nie na platenú video sekciu. Odporúčam video po videu uverejniť tu na webe , prípadne sa chcem spýtať či povolujete embedovanie z youtube. Pár vecí by som na web zavesil aj ja.

  Odpověď
 4. Tomáš Gřešek

  Děkuji za super videa, Celý blog je skvělý. Je tady hodně inspirace.
  Ve http://wp-see.com/woocommerce-virtualni-produkt/ obraz neodpovídá zvuku.
  Podle mě příčinou toho, že jsi nic neprodal je odraz současného stavu „infopodnikatelů“ Ti co dělají s wordpressem si návody vygooglí. Pokud by to bylo v duchu „WEB KTERÝ VÁM VYDĚLÁ MILIÓNY ZA MĚSÍC“, tak by s e to prodávalo. Bohužel kvalitu málo kdo ocení. Jinak fakt seper práce . Dík.

  Odpověď
 5. DS

  Mozna je to tim, ze na webu je spusta chyb. Hodne video, na ktere kliknu, tak zvuk a video vubec k sobe nepatri. Zibrazuje se zcela neco jineho a mluvi se take zcela uplne o necem jinem. Nevim jaky je duvod, jestli nejaky caschovaci program.

  Odpověď
 6. Pingback: Nepravidelné postřehy ze světa WordPressu (1) | Separatista

 7. Ram

  Web a projekt wp-see.com byl ukončen? Škoda, přišlo mi to jako zajímavá myšlenka a něco takového jsem chtěl použít pro zákazníky na základní orientaci ve wp…

  Odpověď
  1. Musilda

   Dobrý den, zatím nevím co s tím. Byl zavirován a asi tam obsah dám zpátky. Problém je ale v udržování a aktualizací videí, protože se jedná o hobby záležitost :-(

   Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *