Hookr.io největší databáze funkcí a hooků pro WordPress

Programujete pluginy, upravujete šablony třetích stran, nebo se jen hrabete v kódu? Pak se vám bude určitě zamlouvat web, který funguje jako codex pro pluginy.

Určitě se vám již stalo, že jste v nějakém pluginu, pro mne typicky ve WooCommerce, narazili na nějaký filter, nebo akci a potřebovali jste zjitit, k čemu přesně slouží, jaká data jsou do ní posílána, zkrátka jak s ní pracovat.

U WordPressu je to jednoduché, tan má codex. I WooCommerce má svůj codex, ale co další pluginy? Například bbPress? Kdo by chtěl procházet tisíce řádků kódu, když potřebuje upravit jednu věc.

Naštěstí je zde Hookr.io

hookr

 

Tam najdete skoro vše, co potřebujete, stačí použít vyhledávání.

Jak to funguje ukáži na funkci wc_price, která slouží k formátování ceny ve WooCommerce, pošlete do ní číslo, ona vám vrátí cenu i s měnou, vlevo, nebo vpravo, dle nastavené eshopu.

Po zadání do vyhledávacího formuláře dostanete nabídku nalezených možností a po kliknutí se vám zobrazí stránka s detaily.

popis

Vidíte název funkce, k čemu slouží, jaké má parametry a co vám vrátí.

A hned pod tím je ukázka použití

usage

 

Co je ale důležitější, na závěr vám stránka zobrazí umístění funkce – tedy v jakém souboru se nachází a její celou definici.

defined

 

 

Jak vidíte, poměrně jednoduše si můžete zjistit, co jaká funkce, třída, akce, nebo filtr dělají a jak fungují. Sám Hookr využívám poměrně často, v případech, kdy nevím, kde hledat to co potřebuji. Tento web by měl mít v záložkách každý WordPress programátor.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *