Přestanou vám po aktualizaci fungovat šablony z WordPress.org?

The Theme Review Team pokračuje ve striktním oddělováním prezentace obsahu a jeho vytvářením v šablonách. Z toho důvodu budou muset autoři šablon v repositáři WordPress.org přepracovat své šablony, jinak nebudou při dalším update schváleny.

Tento článek vznikl po přečtení článku na WP Tavern – http://wptavern.com/wordpress-theme-review-team-is-cracking-down-on-violations-of-the-presentation-vs-functionality-guideline, článku v Make.WordPress.org https://make.wordpress.org/themes/2015/05/27/theme-review-requirements-and-documentation/ a tiketu, jenž se týká šablony Zerif Lite https://themes.trac.wordpress.org/ticket/24907.

V podstatě z nich vyplývá, že se bude stále více dohlížet na oddělení prezentace obsahu a jeho vytváření, než tomu bylo doposud a to i u již hotových a schválených šablon. To sebou nese i diskuzi, čeho všeho se to bude týkat.

Podle mne to je jednoznačné.

Všeho co negeneruje jádro WordPressu.

A to jak vytváření vlastních Cutom Post Type, tak i různých nastavení. Řada šablon umožňuje například pomocí vlastních widgetů a šablony stránky (theme template), vytvořit odlišnou hlavní stránku.

Protože však při změně šablony o tato nastavení přijdete, dle logiky oddělení zobrazování a vytváření obsahu, bude u tým pro kontrolu šablon u všech, které požádají o schválení update, posuzovat i tuto problematiku.

Znamená to, že přjdete o nastavení šablon?

V podstatě ne. Nastavení šablon se přesune do pluginů. A to kompletně.

Naštěstí mohou autoři využít třídy TGM plugin activation library, již určitě znáte z premium šablon, kdy vás instalovaná theme nutí nainstalovat různé pluginy pro správné fungování.

Šablony ve WordPress.org však nemohou použít ve třídě jiné pluginy než ty co jsou v repositáři WordPress.org. 

Očekávám, že se v repositáři začnou objevovat pluginy, jejichž jedinou funkcí bude rozšířit určité šablony.

A nyní k trochu bulvárnímu nadpisu – než budete aktualizovat šablonu z WordPress.org, věnujte co nejvíce pozornosti changelogu, aby jste pak nebyli velmi nepříjemně překvapeni.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *