Hueman free responsivní šablona

Dnešní článek, bude plnohodnotná recenze šablony, která je k dispozici zdarma a autor ji pojmenoval Hueman. Šablona je to na první pohled celkem elegantní a vzhledem je v nadprůměru mezi free šablonami. Nyní se podíváme, co vše se skrývá uvnitř. 

Pro recenzi jsem si na instalaci WordPressu 3.8 nahrál testovací data, která jsou dostupná na WordPress.org a prověří každou šablonu, zda odpovídá požadavkům tvůrců systému. Pomocí importovacího nástroje vytvoříte řadu článků a stránek, s různými kategoriemi, komentáři, nebo post formáty.

Nyní se podívejme, jak šablona vypadá po instalaci

První co aktivaci uvidíme, je požadavek na instalaci dalších pluginů, konkrétně Contact form 7, Responsive Lightbox a WP Page-navi.

Manage Themes ‹ WordPress test — WordPress

 

První dobrá zpráva je, že šablona podporuje překlady a proto si češtinu můžete stáhnout. Oba soubory nahrajte do složky languages v šabloně.

Takže máme nainstalovány pluginy a nyní si zkusíme zapnout zobrazování chyb ve wp-config.php. Jedná se o tento zápis „define(‚WP_DEBUG‘, true);“. Vzhledem k tomu, že se nám nezobrazuje žádné varování, je to dobře zpracovaná šablona.

Nyní se podíváme na vzhled hlavní strany po instalaci.

Wordpress test - Just another WordPress site

 

Je vidět, že šablona byla navrhována pro magazín a člányk bez náhledových obrázků pro ni nejsou vhodné, ty šedivé defaultní obrázky působí dost divně. Podíváme se na detail článku. Vybral jsem test zarovnání obrázků, kde šablona také obstála na jedničku a zároveň mne zaujalo pár prvků.

První je stránkování v sidebaru:

Markup Image Alignment - WordPress test

 

To super nápad, protože když si chcete listovat články a musíte pokaždé rolovat až dolů, je to dost otravné.

Umístění prvků na sdílení

Markup Image Alignment - WordPress test (1)

 

Ikonky jsou nenásilně umístěny po straně a hned pod titulkem, takže je máte ihned po ruce. Tohle se mi opravdu líbí.

Další články

Markup Image Alignment - WordPress test (2)

 

Pod článkem samotným je umístěn box s dalšími články a oproti řešením pomocí pluginů, jsou tyto pěkně sladěny s designem celého webu. Za tohle další plus.

Menu

Menu má šablona klasicky tři a to jedno na horním okraji stránky, jedno nad obsahem a jedno v patičce nad tlačítkem pro návrat na horní okraj.

Wordpress test - Just another WordPress site (1)

 

Wordpress test - Just another WordPress site (2)

 

Na free šablonu poměrně slušné, ale stále ještě nejsme na konci. Součásti jsou i tři widgety, jeden pro zobrazení článků z vybrané kategorie, widget s taby – přepínáním mezi posledními články, komentáři a populárními články. Poslední widget je určený pro video. Všechny jsem je vložil do druhého sidebaru.

Další předností je použití mého oblíbeného Awecome fontu, takže v šabloně nejsou použity skoro žádné obrázky. Také můžete vytvořit neomezeně widget areas a na hlavní straně může být umístěn buď doporučený příspěvek, nebo slider.

Theme option

Myslím si, že podle Theme option se pozná jak si dal tvůrce na šabloně záležet. Osobně se mi nelíbí použitý vzhled, ale rozsahem je nastavení perfektní, je zde tolik možností, kolik občas neobsahují ani placené šablony.

Theme Options ‹ WordPress test — WordPress

 

Nakonec pohled na šablonu s náhledovými obrázky

Wordpress test - Just another WordPress site (3)

 

Download šablony  Demo šablony

Závěrem musím říct, že mne tato šablona opravdu překvapila a uvažuji, že ji někde určitě použiji.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

18 Comments

 1. jedy

  Wow. Dlouho jsem neviděl tak luxusní free šablonu. Hezky clean, moderní, se spoustou vychytávek. Určitě si ji stáhnu a brzo využiju.
  Kde takové šablony sháníš? Klasicky na WordPress.org?
  Jinak děkuji moc za článek :)

  Odpověď
 2. Jakinka

  Moc díky za tento skvělý příspěvek, a za celý tento web. Úžasná práce, díky. Moc mi to pomáhá…

  Odpověď
 3. Macek

  Moc pěkná šablona. Můžu dostat podrobnější návod, jak nainstalovat češtinu do šablony? Děkuji

  Odpověď
 4. Macek

  Pěkná šablona, můžu dostat podrobnější návod na instalaci češtiny? Nikde jsem neobjevila složku languages. Děkuji

  Odpověď
 5. Štěpán

  Dobrý den, hueman nejde nyní nainstalovat? když v adminu worpressu dám „hueman“ vyhodí to pouze doplněk „scrollbar“ ale h“hueman“ ne… ani když tam nahraju .zip hueman z počítače, nejde to.. napíše to „Rozbalování instalačního balíčku…

  Instalace pluginu…

  Balíček v podobě .zip souboru nemohl být nainstalován. Nebyly nalezeny žádné platné pluginy.

  Instalace pluginu se nezdařila.“ můžete mi prosím poradit? děkuji…

  Odpověď
 6. karlik

  Sablonu jsem objevil take, ale z jineho zdroje :) Cestina super, diky, ale problem mam se zobrazování českých znaků v příspěvku, neřešil jste toto někdo? Třeba klasické malé č je „tučné a větší“ a to samé ostatní zbylé písmena s háčky a čárkami :( Díky za rady.

  Odpověď
  1. Lukáš

   Vzhled => Theme options => Styling => Font a tam vybereš „Titillium Web, Latin-Ext (Google Fonts)“ je to hned pod tím, který tam je nastavený jako výchozí. Dáš „Save changes“ (uložit změny) a je to :-)

   Odpověď
 7. Petr

  Mohu požádat o radu – jaký je postup pro zobrazování náhledových obrázků u jednotlivých článků? Šablona se mi líbí, ale stále se nemohu dopracovat k tomu, abych tam měl u článků náhledové foto. Děkuji

  Odpověď
 8. Jarda

  Používám, skvělá šablona s drobnou chybou (no celkem vlastně podstatnou) Hueman má konflikt s jakýmkoliv pop-up builderem, který má na pozadí grafický editor. Sekne se nebo je extrémně pomalý. Zkoušel jsem 3 prémiové a 5 free pluginů a všude stejně. V konzoli žádná chyba…na podpoře si to přehazují jako horkou bramboru s plugin developerama…Takže pokud někdy budete chtít použít popup s Hueman tohle není vhodný theme.

  Odpověď
 9. Krabath

  Ahoj, prosím tě mám jeden dotaz. Mně nejde v této šabloně zvětšovat obrázky. Když nějaký vložím do článku, obrázky jednoduše nejdou zvětšit. Mohu požádat o radu? Předem děkuji.

  Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *