Jak nainstalovat Woocommerce eshop plugin

Aktualizováno 21.05.2024

Woocommerce je jeden z nejznámějších pluginů, které dokáží z WordPressu vytvořit eshop. Existuje pro něj mnoho rozšíření a doplňků, díky čemuž můžete vytvořit plnohodnotný eshop. Jelikož je velmi rozšířený, mnoho z vás se s ním setkalo. Pro ty, kdy by si chtěli WooCommerce vyzkoušet, je tu tento článek, v které si popíšeme instalaci pluginu krok za krokem. 

Instalace WordPressu

Protože je WooCommerce plugin, jako první krok, musíte nainstalovat WordPress. Pokud jste ještě nikdy tento redakční systém neinstalovali, mohl by vám pomoci tento návod na instalaci WordPressu, který jsem napsal pro magazín Webzoom.cz. Pokud již máte instalaci za sebou, můžeme přikročit k vytvoření eshopu.

Požadavky na hosting

WooCommerce má následující požadavky pro správný chod systému:

 • PHP 7.4 a vyšší
 • MYSQL 5.67 a vyšší
 • mod_rewrite pro nastavení trvalých odkazů
 • fsockopen pro fungování platební brány
 • SSL certifikát pro některé platební brány
 • CURL – vyžadují opět některé platební brány
 • SOAP – vyžadují opět některé platební brány
 • WooCommerce 2.0+ vyžaduje minimálně WordPress 6.3

Stažení a aktivace pluginu

V menu Pluginy klikneme na „Přehled pluginů“ a do vyhledávání zadáme Woocommerce. Hned jako první plugin se nám zobrazí WooCommerce, který nainstalujeme a poté aktivujeme. Po aktivaci budeme přesměrováni na nastavení pluginu.

Instalace stránek

Pro správnou funkci eshopu budeme potřebovat vytvořit několik stránek, které WooCommerce automaticky vytvoří za nás:

Stránky které se nově vytvořily:

 • Košík
 • Můj účet
 • Obchod
 • Pokladna
 • Reklamace a vrácení zboží (koncept)

Upraveno 5.2.2016:

Od verze 2+ se ve WooCommerce nezobrazují stránky pro můj účet/změna hesla a další. Je to způsobeno změnou generování těchto stránek.

Produkty – custom post type

Po instalaci uvidíte v menu, hned pod nastavením eshopu nový druh obsahu Produkt.

U produktů naleznete možnost vytvořit kategorie výrobků, tagy, doručovací třídy a vlastnosti produktů.

Správa eshopu

Nad nově vytvořenou položkou Produkty najdete i nové menu s názvem WooCommerce. Z této nabídky budete spravovat objednávky, nastavovat systém, vytvářet slevové kupóny, sledovat tržby, a spravovat zákazníky.

Nová uživatelská oprávnění

Po instalaci najdete v nastavení uživatelů i dvě nové role. První je manažer obchodu a je určená pro každého, z koho chcete udělat správce obchodu, ale nechcete z něj udělat admina. Druhá je zákazník, která může pouze nakupovat:

Nové nastavení trvalých odkazů

Woocommerce také instalací rozšířilo nastavení trvalých odkazů, kde nyní můžete nastavit vlastní pravidla trvalým odkazům produktů. Eshop jsme úspěšně nainstalovali a v některém z dalších článků se budu věnovat základnímu nastavení nainstalovaného eshopu.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

9 Comments

 1. Radek

  Dobrý den,
  jelikož tématu rozumíte, prosím o názor, zda je možné, díky Woocommerce, provozovat na WordPressu plnohodnotný eshop? Tzn., abych časem, např. při rozšiřování množství položek, nenarazil na problém, že už je to na WP prostě moc. Někde jsem četl, že má problém s rychlostí načítání, apod. Zvažoval jsem i Prestashop, ale pro WP mi maximálně vyhovovala jedna šablona, tak jsem ji zakoupil a postupně vše zkouším a testuji. Nyní jsem narazil na problém s nahráváním obrázků (vše fungovalo a nyní naskakuje hláška: Nahraný soubor nemůže být přesunut do WP-content/uploads/…), tak nevím, jestli právě toto není již znamení, že WP není úplně vhodný.
  Jinak mi ve WP maximálně vyhovují uživatelské možnosti přizpůsobení obsahu, apod. Zatím ale nemohu srovnávat např. s Prestashopem, který jsem nevyzkoušel. Děkuji za Váš názor.

  Odpověď
 2. Alena

  Dobrý den,

  na Vašich stránkách jsem se dočetla spoustu zajímavých věcí o pluginu WooCommerce, který se snažím použít pro tvorbu jednoduchého e-shopu. Narazila jsem však na problém, že WooCommerce stránka obchodu/produktů ignoruje některá nastavení šablony, zejména odsazení a zobrazení názvu stránky/článku.
  Pokoušela jsem se o úpravu dle návodu na stránkách woocommerce, pomocí změny loopu a pomocí hooků v souboru functions, avšak ani jeden postup nezabral. Nejvíce mě trápí ono zobrazení názvu stánky. Prosím o případnou radu, pokud V8s napadá nějaký způsob, jak se tohoto zbavit.

  Předem velice děkuji za Váš čas.
  Hezký den,
  Alena Drtinová

  Odpověď
 3. Vojta

  Dobrý den,
  Prosím Vás o radu ohledně tohoto pluginu. Vše je super, jen mám problém s vytvořením stránek. Píšete „klikneme na Instalovat Woocommerce stránky a ty se tak automaticky vytvoří.“
  No mě všechny uvedené stránky nevytvořily (chybí mi stránky spadající pod „můj účet“) tzn. že se zákazník nemůže zaregistrovat. (registraci zákazníků v nastavení povolené mám)
  Děkuji za případnou odpověď

  Odpověď
 4. Tereza

  Dobrý den, mám úplně stejný problém s nahráním stránek, vůbec se mi nezobrazilo uvítací okno a podle všeho mi některé stránky chybí. Co se s tím dá dělat? Už jsem zkusila všechno možné a žádná změna.

  Díky za odpověď.

  Odpověď
  1. Musilda

   Dobrý den
   pokud se jedná o neexistenci stránek pro eshop, jděte do Stav systému -> Nástroje a tam najděte tlačítko Nainstalovat stránky WooCommerce. Tím se vám nainstalují potřebné stránky.

   Odpověď
 5. pikis

  prosim o radu, mne sa KUPONY vobec nezobrazuju, uz som dal aj nainstalovat chybajuce stranky ako radite vyssie, a stale nic. verzia woocommerce 2.5.2. vopred dakujem za pripadnu odpoved.

  Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *