Kam na WordCamp v našem okolí?

Historie konference WordCamp sahá do roku 2006, kdy byla poprvé pořádána Mattem Mullenwegem v San Francisku. Pro ty, kteří se ve světě WordPress pohybují už nějaký ten pátek asi není třeba nic vysvětlovat, ale co ti, kteří slovo WordCamp slyší poprvé nebo si teprve svět WordPressu začínají pomalu „osahávat“ a chtěli by na WordCamp?

Pojďme si tedy předtím, než se podíváme, kde se budou konference v nebližší době konat říct, o co vlastně jde…

Konference WordCamp v podstatě pokrývá vše, co se týká bezplatného a otevřeného softwaru WordPress, který je využíván na více jak 75-ti miliónech webových stránkách po celém světě. Kromě obecných přednášek o co nejlepším využití WordPressu také uslyšíte o pluginech, šablonách a jejich vývoji, zabezpečení a můžete se zúčastnit workshopů a seminářů a specialit připravených místní komunitou, která konferenci v příslušném státě pořádá.

Většinou se jedná o dvoudenní akci, která nemá ambice být velkou a drahou konferencí, ale spíše za přijatelný peníz umožnit uživatelům, příznivcům a profesionálům zúčastnit se, sdílet, učit se…Setkat se zde můžete jak s běžným uživatelem, bloggerem, tak i profesionálními developery a konzultanty. Na většině WordCampů je také možné najít nebo nabídnout práci, která má co do činění s WordPressem nebo vytvořit nové kontakty či začít spolupráci.

Teď už tedy k nejbližším pořádaným WordCampům v Evropě. Česká republika je svým umístěním v srdci Evropy ideálním místem na to, abyste vyjeli a zúčastnili se kteréhokoliv z nich.

 

WordCamp Kolín nad Rýnem, Německo

Konference se uskuteční ve dnech 17. – 19.11. Jedná se už o třetí v řadě v tomto městě. Více informací, včetně vstupného, programu a jak se na konferenci dostanete, najdete na https://2017.cologne.wordcamp.org.

WordCamp Miláno, Itálie

O jeden den později než v Kolíně začíná WordCamp v Miláně, pro koho je sever Itálie bližší. Akce je dvoudenní a na programu jsou přednášky např. Emanuela Blagoniče nebo Sergeye Biryukova. Více už na https://2017.milano.wordcamp.org.

WordCamp Stockholm, Švédsko

Konference v hlavním městě Švédska proběhne ve dnech 19. – 20.11. Pondělní konferenční program je pořádán v rámci Švédských internetových dnů.  Podrobné informace a program na oba dny najdete na  https://2017.stockholm.wordcamp.org.

 

WordCamp Utrecht, Nizozemsko

Konec měsíce bude patřit WordCampu v Holandsku, přesně ve dnech 25. – 26.11. Během těchto dvou dnů vystoupí 22 řečníků, ze kterých jmenujme např. Maika Gruppena, Yannicka Gaultiera nebo Edmunda Turbina. Pro vstupné a dlaší info koukněte na https://2017.utrecht.wordcamp.org.

WordCamp Riga, Litva

Ve stejném termínu jako v Utrechtu proběhne konference v Rize, tedy 25. – 26.11. Na stránkách konference se dozvíte, že se jedná o největší WordPress akci v celém Pobaltí. Speakeři budou jak domácí, tak zahraniční a bude to stát určitě za to. Oficiální stránky jsou https://2017.riga.wordcamp.org.

WordCamp Atény, Řecko

Pokud chcete spojit příjemné s užitečným a užít si trochu teplejšího počasí i v prosinci, zajeďte na WordCamp na jih Balkánského poloostrova do Atén. Konference se koná ve dnech 9. – 10.12. Celkem 16 přednášejích, jak domácích, tak zahraničních, témata jako např. „Challenges in integrating ERP systems with WooCommerce E-shops“ (Výzvy týkající se integrace ERP systémů s WC eshopy) a další. Veškeré info na https://2017.athens.wordcamp.org.

WordCamp Řím, Itálie

V polovině prosince se uskuteční WordCamp v hlavním městě Itálie, Římě. Konkrétně ve dnech 15. – 16.12. Na oficiálních stránkách se teprve připravuje program a přehled všech přednášejících. Už teď ale najdete info o místě konání, vstupné, atd na https://2017.rome.wordcamp.org.

WordCamp Zaragoza, Španělsko

S novým rokem 2018 se přesuneme ještě jižněji do Evropy, na sever Španělska do města Zaragoza. Ve dnech 13. – 14.1. se zde můžete zúčastnit WordCampu. Jako v předešlém případě se ještě stále aktualizuje program konference, ale organizátory lze sledovat na Twitteru nebo se přihlásit k odběru novinek na ofi webu  https://2018.zaragoza.wordcamp.org, kde najdete i další informace.

WordCamp Jyvaskyla, Finsko

Ve druhém měsíce nového roku je možné zavítat na WordCamp naopak úplně na sever Evropy, do Finska. Ve městě Jyväskylä proběhme konference 9.2. Speakerů je zatím oficiálně na stránkách 5 místních. Sledujte vývoj a další info na https://2018.jyvaskyla.wordcamp.org.

WordCamp Gran Canaria, Španělsko

Posledním WordCampem v našem článku je na konci února pořádaný WC na Kanárských ostrovech, konkrétně na ostrově Gran Canaria ve dnech 23.-25.2. Vzhledem k tomu, že je akce ještě daleko, není k dispozici konkrétní program, jen načtrnuta témata jako vývoj pluginů a šablon, SEO, e-commerce, komunita a další. Více info na https://2018.laspalmas.wordcamp.org.

 

 

 

 

 

 

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *