Nebuď bordelář: Jak ve WordPressu zakázat nechtěné widgety (a proč vlastně)?

Chcete na webu zakázat nepoužívané widgety? V příslušné sekci administrace najdete všechny widgety, které můžete přidat do používané šablony. Potíž je v tom, že příliš mnoho widgetů může způsobit pořádný zmatek, a pravděpodobně je ani všechny nepotřebujete. V tomto článku se dočtete, jak nechtěné widgety elegantně zakázat.

Proč si mezi widgety uklidit?

Widgety jsou bloky prvků, které lze umístit do bočních panelů (sidebarů) a do k tomu určených částí webu (widget ready areas). Několik jich najdete již v základní verzi WordPressu, další získáte společně s některými pluginy. Všechny dostupné widgety najdete v sekci Vzhled » Widgety.

Pravděpodobně dojdete k závěru, že některé widgety nejsou moc praktické, případně nepoužitelné pro vaše účely. A pokud navíc používáte více pluginů, které si přidávají větší počet vlastních widgetů, brzy budete mít na obrazovce s jejich nabídkou pořádný zmatek.

Vyznat se ve změti desítek widgetů je otravné a časové náročné. Ale vy nic takového nemusíte podstupovat, protože si ve widgetech uděláte pořádek. Existuje jednoduchý způsob, jak nechtěné widgety nechat zmizet.

Jde se na věc

V prvé řadě si budete muset nainstalovat šikovný plugin s názvem WP Widget Disable. Po aktivaci se vám v sekci Vzhled zobrazí nová položka – Disable Widgets. Tam provedete nastavení pluginu.

Stránka s nastavením je rozdělena do dvou záložek. V jedné najdete widgety určené do sidebaru, ve druhé widgety pro nástěnku. Zakázání widgetu je jednoduché – zaškrtnete podle vedle příslušného widgetu a potvrdíte tlačítkem Uložit změny pod seznamem.

Nyní se můžete podívat na stránku s nabídkou widgetů a uvidíte rozdíl. Respektive neuvidíte widgety, které jste zakázali. Připadá vám nyní nabídka widgetů přehlednější? Přesně to je účel pluginu WP Widget Disable.

WordPress zobrazuje také některé widgety na stránce nástěnky. A další tam přibudou společně s pluginy, které používáte. Chcete-li mít uklizenou i nástěnku, můžete tak učinit přes Nastavení zobrazených informací (v pravém horním rohu, nalevo od Nápovědy). Tím se všechny nepotřebné widgety skryjí, ale můžete je kdykoliv vrátit zpátky stejným způsobem. Pokud použijete plugin WP Widget Disable, položky z panelu Nastavení zobrazených informací zmizí. Tímto způsobem si si můžete vytvořit vlastní nabídku widgetů, které chcete na nástěnce mít.

Plugin WP Widget Disable se možná na první pohled jeví jako zbytečný, ale právě díky němu bude administrace vašeho webu zase o něco přehlednější, což rozhodně není na škodu.

Příští týden se společně podíváme na to, jak v administraci WordPressu uklidit ještě více – pomocí dalšího užitečného pluginu Adminimize.

About The Author

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *