Legacy REST API se ve WooCommerce 9.0 již neobjeví

Již WooCommerce verze 2.6(vydána v roce 2016) zahrnovala nové rozhraní REST API, které bylo založené na WordPress JSON API. Tím pádem se rozhraní(nyní označované jako „Legacy“) stalo již v té době zastaralým. Pro správnou funkčnost je navíc třeba jej mít trvale povolené v administrativní oblasti WooCommerce.

Z těchto a dalších důvodů je tedy rozhodnuto o tom, že bude Legacy REST API v nové verzi WooCommerce 9.0 odstraněno. Vydání Woo verze 9.0 je naplánováno již na červen 2024. Pokud však z nějakého důvodu Legaci stále používáte, nezoufejte, k dispozici je již nově dostupné samostatné rozšíření pro Woo, které bude veškerý odstraněný kód stále obsahovat.

U verze Woo 9.0 a novějších verzí se pro nás, ani pro klienty(stejné klíče klienta budou nadále fungovat) nic nemění, stačí mít pouze nainstalované a aktivované nové rozšíření pro zachování zpětné kompatibility.

Bez aktivovaného rozšíření nebude možné používat ani Wp hooky s Legacym spojené.

Proč se chystá tato změna?

Důvodem odstranění Legacy REST API je především větší přehlednost a zdokonalování WooCommerce pro uživatele i vývojáře. Již delší dobu se nedoporučuje Legacy REST API vůbec používat, proto je tedy zbytečné, aby jej Woo nadále obsahoval.

Díky odstranění nebude v nové verzi WooCommerce tolik zbytečných dat, což ve finále může vézt k lepšímu pochopení WooCommerce REST API ze strany vývojářů.

Jak zjistit koho se změna týká?

Jestli i Váš web funkce Legaci používá lze zjistit dvěma způsoby:

1) Legacy je povoleno v nastavení Woo

Dá se zkontrolovat velmi snadno. Otevřeme následující položku: WooCommerce > Nastavení > Pokročilý > Legacy API, kde můžeme vidět, zda-li je Legacy povolené:

2) Na webu jsou nastavené Legacy webhooky

V nastavení Woo v sekci Webhooky mohou některé z nich souviset s Legacy. V případě, že používáme Woo verzi 8.3 a vyšší, můžeme dnadno vidět, kolik webhooků Legacy stále ještě používá.

Pokud používáme Woo verzi 8.2 a nižší, musíme všechny aktivní webhooky projít a zkontrolovat individuálně!

Všichni, kteří chtějí používat Legacy REST API nadále, měli by mít nainstalované rozšíření pro zachování správné funkčnosti ještě před vydáním Woo 9.0.

Od Woo 8.3 by měly být weby s povoleným Legacy, nebo s Legacy webhooky upozorněny .

Jaké kroky podniknout před vydáním Woo verze 9.0?

Pokud jsme si jisti, že budeme potřebovat mít Legacy REST API povolené i nadále, doporučuji mít nainstalované rozšíření pro podporu starého REST API hned, jakmile to bude možné, a to ještě před přechodem na WooCommerce 9.0 a vyšší.

Rozšíření vyšlo nejprve na GitHubu, a teď je již dostupné v samotném repozitář pluginů:

Spekuluje se také nad tím, že by se při přechodu na verzi Woo 9.0 a vyšší rozšíření automaticky nainstalovalo na webech, které Legacy stále vyžadují pro svou funkčnost. Stále však není nic potvrzené, a není dobré se na to spoléhat!

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *