Dvoufaktorová autorizace ve WordFence

Dvoufaktorové ověření, neboli 2FA hraje důležitou roli při zabezpečení WordPressu. Díky tomu snadno redukujeme riziko napadení našeho WordPress účtu.

Vše se dá jednoduše a zdarma nastavit v bezplatném pluginu WordFence, který najdeme dostupný v repozitáři pluginů.

Jak nastavit 2FA ve Wordfence

2FA nabízí sice více pluginů, ale v tomto případě se zaměříme na WordFence, který kromě toho nabízí i další skvělé nástroje pro zabezpečení webu.

Po instalaci a aktivaci pluginu přejdeme do nastavení profilu uživatele. Tam se dostaneme přes Uživatelé > profil, nebo pomocí prokliku přes jméno v pravé horní liště :

V nastavení profilu sjedeme téměř ke konci, kde najdeme sekci „Zabezpečení přihlášení Wordfence“, ve které nalezneme položku o stavu 2FA:

Stiskneme tlačítko „Aktivovat 2FA“, a následně budeme přesměrováni do nastavení WordFence:

V nastavení nás bude nejvíce zajímat QR kód. Než budeme jakkoliv pokračovat, otevřeme náš mobilní telefon, do kterého musíme nainstalovat libovolnou a podporovanou aplikaci pro ověřování.

V návodu použijeme „Google Authenticator„, který je k dispozici plně zdarma.

  1. Po registraci přejdeme v aplikaci do sekce Ověřená ID a zvolíme možnost „Naskenovatt kód QR“. Z Wordfence načteme vygenerovaný QR kód v mobilní aplikaci.
  1. Po úspěšném skenování budeme přesměrováni do sekce „Authenticator“, kde by se měla vytvořit položka našeho WordFence ověření. Položku rozklikneme.
  1. Každých pár vteřin se vytvoří jednorázové heslo, které stačí zkopírovat a vložit do WordFence.

Kód vložíme konkrétně do sekce č. 2:

Po vložení kódu dostaneme možnost stáhnout kódy pro obnovení, které se budou hodit v případě, že například ztratíme náš telefon.

Pokud jsme vše provedli úspěšně, měli bychom mít 2FA aktivní.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *