Vzhůru do webdesignu – jaká je kniha o moderní webařině

Na webu najdete nespočet článků, návodů a postupů, které popisují moderní trendy v tvorbě webů. Bohužel, jejich velkým nedostatkem je koncepce. Málokdy narazíte na zdroj, jenž má promyšlený výklad, od začátku až do konce.

Často se jedná o články, které dávají smysl jen, pokud se v oboru orientujete. Proto mám rád knihy. Když jsou dobré, provedou vás obsahem, hezky od začátku do konce.

I kvůli tomu, jsem se těšil na Vzhůru do webdesignu.

Tento článek píši s poměrně velkým odstupem, co jsem knihu četl. Vzal jsem si ji sebou na dovolenou a díky tomu jsem ji přečetl na jeden zátah. 

Ležíte na pláži, kolem vás řvou turisti, slunce pálí a vy si čtete o flexboxu :-). Ideální stav.

Ale zpět ke knize. Ta je úplně skvělá. Jak jsem již zmiňoval výše, díky tomu, že nejde o hromadů článků, které najdete na internetu, ale o ucelené informace, dokážete si udělat daleko lepší představu o tom, jak se dnes dělá frontend.

Navíc je kniha plná popisů reálných situací, takže se nejedná o abstraktní čtení.

Kniha je samozřejmě určená především pro kodéry, ti z ní načerpají hodně informací, avšak, je pojatá poměrně obecně, takže ji doporučuji ke čtení i projekťákům, kteří mají na starosti webové projekty. Velmi rychle si pak uděláte obrázek, o čem frontenďáci mluví a proč.

Hodně se mi líbila část o designování v prohlížeči, protože v poslední době je to díky různým builderům i trend ve WordPressu.

Čtěte  Ebook Vzhůru do CSS3 od Martina Michálka

Velká část knihy je věnovaná responsivitě médií a především obrázků. Je napsaná tak srozumitelně, že to konečně pochopíte :-).

Co je ale nejdůležitější, když si Vzhůru do responsivního webdesignu přečtete, uděláte si celkový přehled, co a jak funguje a proč se někdy weby chovají tak, jak nečekáte. A to je z mého pohledu ta největší přednost knihy.

V případě, že chcete mít povědomí o tom, jak se v současnosti dělá frontendová část webu, neváhejte.

Vzhůru do responsivního webdesignu – Martin Michálek

P.S.: kniha je skvělě nasázená a vysvětlující obrázky jsou perfektní

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

3 Comments

  1. Ram Čunža

    Díky za tip. Jinak docela komplexní je kniha Dobrý designer to všechno ví od Petra Staníčka…

    Odpověď

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete mít přehled o dění ve světě WordPressu?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný přehled o novinkách, trendech a událostech, které se točí kolem WordPressu. Souhrn toho nejzajímavějšího od nás i ze zahraničí.