Vzhůru do webdesignu – jaká je kniha o moderní webařině

Na webu najdete nespočet článků, návodů a postupů, které popisují moderní trendy v tvorbě webů. Bohužel, jejich velkým nedostatkem je koncepce. Málokdy narazíte na zdroj, jenž má promyšlený výklad, od začátku až do konce.

Často se jedná o články, které dávají smysl jen, pokud se v oboru orientujete. Proto mám rád knihy. Když jsou dobré, provedou vás obsahem, hezky od začátku do konce.

I kvůli tomu, jsem se těšil na Vzhůru do webdesignu.

Tento článek píši s poměrně velkým odstupem, co jsem knihu četl. Vzal jsem si ji sebou na dovolenou a díky tomu jsem ji přečetl na jeden zátah. 

Ležíte na pláži, kolem vás řvou turisti, slunce pálí a vy si čtete o flexboxu :-). Ideální stav.

Ale zpět ke knize. Ta je úplně skvělá. Jak jsem již zmiňoval výše, díky tomu, že nejde o hromadů článků, které najdete na internetu, ale o ucelené informace, dokážete si udělat daleko lepší představu o tom, jak se dnes dělá frontend.

Navíc je kniha plná popisů reálných situací, takže se nejedná o abstraktní čtení.

Kniha je samozřejmě určená především pro kodéry, ti z ní načerpají hodně informací, avšak, je pojatá poměrně obecně, takže ji doporučuji ke čtení i projekťákům, kteří mají na starosti webové projekty. Velmi rychle si pak uděláte obrázek, o čem frontenďáci mluví a proč.

Hodně se mi líbila část o designování v prohlížeči, protože v poslední době je to díky různým builderům i trend ve WordPressu.

Velká část knihy je věnovaná responsivitě médií a především obrázků. Je napsaná tak srozumitelně, že to konečně pochopíte :-).

Co je ale nejdůležitější, když si Vzhůru do responsivního webdesignu přečtete, uděláte si celkový přehled, co a jak funguje a proč se někdy weby chovají tak, jak nečekáte. A to je z mého pohledu ta největší přednost knihy.

V případě, že chcete mít povědomí o tom, jak se v současnosti dělá frontendová část webu, neváhejte.

Vzhůru do responsivního webdesignu – Martin Michálek

P.S.: kniha je skvělě nasázená a vysvětlující obrázky jsou perfektní

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

3 Comments

  1. Ram Čunža

    Díky za tip. Jinak docela komplexní je kniha Dobrý designer to všechno ví od Petra Staníčka…

    Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *