WordCamp Praha 2015 – největší akce o WordPressu u nás

28.2.2015 se bude v Praze konat již druhý WordCamp, což je akce, která se koná pod záštitou WordCamp.org. Komunita kolem WordPressu pořádá po celém světe mezinárodní, i lokální akce, kde přednášející prezentují své znalosti a dovednosti.

Protože loňská akce byla premiérová a taková spíše seznamovací, rozhodli jsme se další ročník uspořádat v duchu trendů, o kterých se mluví, nebo se nově začínají používat při vývoj webů.

Místem konání je Vysoká škola Ekonomická v Praze, nedaleko Hlavního nádraží, díky čemuž je velmi dobře přístupná ze stanice metra Muzeum.

Lístky můžete zakoupit zde.

Stejně jako v loňském roce, jsou přednášky rozdělené na probramátorské a uživatelské, i když s tím, jak se komunita WordPressu u nás rozrůstá, hranice se začínají stírat.

Pokud jste příznivci WordPressu, nebo vás dokonce živí, neměli by jste na této akci chybět, většina přednášejících je ze zahraničí a budou mluvit o trendech, které se k nám dostávají zprostředkovaně a zpožděně.

Program:

Vývojářská část

Thomas Sholz – Programování a vývoj pluginů s ohledem na použítí ve multisite instlacích. Rakouský vývojář, působící na známém webu stackoverflow.com v sekci WordPRess
Jaroslav Polakovič – HeartBeat API – český vývojář z mezinárodní agentury bude přednášet o části WordPressu, na kterou v běžných návodech nenarazíte.
Marko Heijnen – Glot Press – jeden z důvodů, proč je WordPress uspěšný, je jeho lokalizace do různých jazyků a GlotPress je nástroj, který to umožňuje. Marko je dlouhodobým kontributorem WordPressu.
Andreas Creten – Vývoj pluginů s ohledem na zpětnou i budoucí kompatibilitu. Andreas bude mluvit o tom, jak zajistit zpětnou kompatibilitu vašich pluginů a o trendech, které můžeme v nejbližší budoucnosti očekávat.
Adam Trachtman – Adamova přednáška se bude věnovat způsobu propojení WordPressu s mobilními aplikacemi
Franz Josef – V poslední době velmi aktuální téma mezi vývojáři – automatizace opakujících se úkolů. Používání Grunt, Git, Bower a dalších nástrojů. při vývoji ve WordPressu.
Jack Lenox – REST API zná asi každý vývojář a o tom, jak bude zakomponováno do jádra WordPressu a jak využít jeho předností při vývoji WordPress šablon.
Tomasz Dziuda – Pro vývojáře šablon jedna z povinných přednášek, kde se bude mluvi o využití prostředí pro customizaci vzhledu šablon. Podle nastaveného trendu, by se měla v budoucnu plně odbourat potřeba separátních Theme Option.

 

Uživatelská část

Filip Dřímalka – Filip Dřímalka je člověk, jehož znalosti o propojení vašich potřeb při podnikání, s online nástroji. Jeho přednášky a webináře jsou vždy zajímavé a plné tipů a rad.
Pavel Ungr – Pavel jako odborník na SEO, má vždy co říci k přípravě a vývoji webu. Mluvit bude  tom, jak si vytvořit funkční strategii pro vývoj webu.
Michal Kopecký – Reálné zkušenosti z provozování vysoce navštěvovaného webu.
Davor Altman – Správa a údržba více instalací WordPressu najednou.
Amir Helzer – Způsob vývoje katalogových a prodejních webů s rozsáhlým obsahem. Vlastní typy obsahu, pokročilé filtrování a vyhledáváním zkrátka vše, co může být problematické, při vývoji takového webu.
Luca Sartoni – Tvorba firemních stránek pomocí WordPress. Luca pracuje přímo v Automattic, společností, stojící za WordPress.com, jenž má v portfoliu řadu světových firemních webů.
Vladimír Smitka – Evergreen každé WordPress konference jebezpečnost a ne jinak tomu bude na Pražském WordCampu.

Workshops

Na poslední WordPress konferenci byl značný zájem o workshopy, proto jsme si pro vás připravili hned čtyři.

MultilangualPress PRO – Stavba výcejazyčného webu s využitím pluginu MultilingualPres Pro. U nás je více známý WPML a proto je záhodno seznámit se i s jeho největším konkurentem.
Igor Kolosov – Jak splnit uživatelova očekávání.
Dario J.Hrvatin – Jak vytvořit stránku katalogového typu za dvě hodiny.
Tomáš Cirkl – Jak postavit web na WordPressu

Pro mne jsou největším lákadlem přednášející, kteří přijedou ze zahraničí a budou prezentovat nové trendy.

Budu se těšit, že se potkáme na WordCamp Praha 2015

Web WordCampu

Twitter účet

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

2 Comments

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *