WordCamp Praha 2015 – největší akce o WordPressu u nás

28.2.2015 se bude v Praze konat již druhý WordCamp, což je akce, která se koná pod záštitou WordCamp.org. Komunita kolem WordPressu pořádá po celém světe mezinárodní, i lokální akce, kde přednášející prezentují své znalosti a dovednosti.

Protože loňská akce byla premiérová a taková spíše seznamovací, rozhodli jsme se další ročník uspořádat v duchu trendů, o kterých se mluví, nebo se nově začínají používat při vývoj webů.

Místem konání je Vysoká škola Ekonomická v Praze, nedaleko Hlavního nádraží, díky čemuž je velmi dobře přístupná ze stanice metra Muzeum.

Lístky můžete zakoupit zde.

Stejně jako v loňském roce, jsou přednášky rozdělené na probramátorské a uživatelské, i když s tím, jak se komunita WordPressu u nás rozrůstá, hranice se začínají stírat.

Pokud jste příznivci WordPressu, nebo vás dokonce živí, neměli by jste na této akci chybět, většina přednášejících je ze zahraničí a budou mluvit o trendech, které se k nám dostávají zprostředkovaně a zpožděně.

Program:

Vývojářská část

Thomas Sholz – Programování a vývoj pluginů s ohledem na použítí ve multisite instlacích. Rakouský vývojář, působící na známém webu stackoverflow.com v sekci WordPRess
Jaroslav Polakovič – HeartBeat API – český vývojář z mezinárodní agentury bude přednášet o části WordPressu, na kterou v běžných návodech nenarazíte.
Marko Heijnen – Glot Press – jeden z důvodů, proč je WordPress uspěšný, je jeho lokalizace do různých jazyků a GlotPress je nástroj, který to umožňuje. Marko je dlouhodobým kontributorem WordPressu.
Andreas Creten – Vývoj pluginů s ohledem na zpětnou i budoucí kompatibilitu. Andreas bude mluvit o tom, jak zajistit zpětnou kompatibilitu vašich pluginů a o trendech, které můžeme v nejbližší budoucnosti očekávat.
Adam Trachtman – Adamova přednáška se bude věnovat způsobu propojení WordPressu s mobilními aplikacemi
Franz Josef – V poslední době velmi aktuální téma mezi vývojáři – automatizace opakujících se úkolů. Používání Grunt, Git, Bower a dalších nástrojů. při vývoji ve WordPressu.
Jack Lenox – REST API zná asi každý vývojář a o tom, jak bude zakomponováno do jádra WordPressu a jak využít jeho předností při vývoji WordPress šablon.
Tomasz Dziuda – Pro vývojáře šablon jedna z povinných přednášek, kde se bude mluvi o využití prostředí pro customizaci vzhledu šablon. Podle nastaveného trendu, by se měla v budoucnu plně odbourat potřeba separátních Theme Option.

Čtěte  Jak zjistit, zda je uživatel přihlášen ve Wordpress

 

Uživatelská část

Filip Dřímalka – Filip Dřímalka je člověk, jehož znalosti o propojení vašich potřeb při podnikání, s online nástroji. Jeho přednášky a webináře jsou vždy zajímavé a plné tipů a rad.
Pavel Ungr – Pavel jako odborník na SEO, má vždy co říci k přípravě a vývoji webu. Mluvit bude  tom, jak si vytvořit funkční strategii pro vývoj webu.
Michal Kopecký – Reálné zkušenosti z provozování vysoce navštěvovaného webu.
Davor Altman – Správa a údržba více instalací WordPressu najednou.
Amir Helzer – Způsob vývoje katalogových a prodejních webů s rozsáhlým obsahem. Vlastní typy obsahu, pokročilé filtrování a vyhledáváním zkrátka vše, co může být problematické, při vývoji takového webu.
Luca Sartoni – Tvorba firemních stránek pomocí WordPress. Luca pracuje přímo v Automattic, společností, stojící za WordPress.com, jenž má v portfoliu řadu světových firemních webů.
Vladimír Smitka – Evergreen každé WordPress konference jebezpečnost a ne jinak tomu bude na Pražském WordCampu.

Workshops

Na poslední WordPress konferenci byl značný zájem o workshopy, proto jsme si pro vás připravili hned čtyři.

MultilangualPress PRO – Stavba výcejazyčného webu s využitím pluginu MultilingualPres Pro. U nás je více známý WPML a proto je záhodno seznámit se i s jeho největším konkurentem.
Igor Kolosov – Jak splnit uživatelova očekávání.
Dario J.Hrvatin – Jak vytvořit stránku katalogového typu za dvě hodiny.
Tomáš Cirkl – Jak postavit web na WordPressu

Pro mne jsou největším lákadlem přednášející, kteří přijedou ze zahraničí a budou prezentovat nové trendy.

Čtěte  Jak změnit logo přihlašovacího formuláře

Budu se těšit, že se potkáme na WordCamp Praha 2015

Web WordCampu

Twitter účet

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

2 Comments

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete mít přehled o dění ve světě WordPressu?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný přehled o novinkách, trendech a událostech, které se točí kolem WordPressu. Souhrn toho nejzajímavějšího od nás i ze zahraničí.