WordPress 4.4 Clifford je venku!

Nová verze WordPressu je konečně venku a jako vždy, má označení, dle jazzového muzikanta, tentokrát to je trumpetista Clifford Brown.

Nová verze obsahuje „defaultní“ šablonu pro rok 2016 a stejně se i jmenuje – Twenty Sixteen. Je velmi minimalistická a uvidíme, zda dosáhne takové oblíbenosti, jako 2012.

Skvělou zprávou je, že se konečně podařilo zařadit WP Rest API do jádra WordPressu a nebude již nutné instalovat potřebný plugin.

Další velkou změnou je podpora responzivních obrázků.

Dlouho žádaným rozšířením, je také term meta tabulka v databázi, která umožní, ke každému termu, ukládat vlastní meta data.

No a v neposlední řadě je vylepšeno embedování.

Jako u předchozích větších updatů, počkal bych minimálně týden, až si sedne „prach“.

Více informací najdete zde.

Čtěte  Jak zjistit, zda je uživatel přihlášen ve Wordpress

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Related posts

1 Comment

  1. Hudebník

    Na webu používám modul wp-jquery-lightbox a po updatu WP na 4.4. přestal fungovat. U starých článků je vše OK, ale pokud přidám nový článek teď po update a vložím obrázek, z článku se neotevře do lightboxu, ale do okna a musím použít tlačítko „zpět“ pro návrat do textu článku. Fakt to chce ešte asi počkat…

    Reply

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete mít přehled o dění ve světě WordPressu?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný přehled o novinkách, trendech a událostech, které se točí kolem WordPressu. Souhrn toho nejzajímavějšího od nás i ze zahraničí.