11 page builder WordPress pluginů

V poslední době jsou velmi populární různé drag and drop pluginy pro vytváření stránek a členění obsahu bez nutnosti zásahu do kódu. Práce s takovými page buildery je velmi jednoduchá a intuitivní, vytvoření různých variant vzhledů je v podstatě neomezené a můžete tak vytvářet velmi snadno řadu stránek pro různá použití. 

K sepsání tohoto článku mne inspirovalo procházení WordPress frameworků pro minulý článek, kdy jsem se dost pozastavil nad tím, čemu všemu se dnes říká framework. Celá řada z nich je v podstatě kombinace takového page builderu a pokročilejší šablony. Do přehledu jsem zařadil všechny pluginy, které jsem byl schopen najít a splňovaly podmínku vytváření a organizaci obsahu na stránce.

Celkově se jeví využití těchto pluginů jako pozitivní, ale pro každou lidskou činnost platí, všeho s mírou. Již jsem se setkal, že přeplácaná hlavní strana WordPress magazínu, kde se načítalo velké množství prvků, výrazně zpomalovala načtení celé stránky a číst takový magazín bylo značně nepříjemné. Ve většině případů znamená každý takový prvek minimálně jeden do databáze.

Závěrem snad jen – sledujte můj Youtube kanál, tématem některého z dalších videí bude práce s page builderem od Elegantthemes.

Přehled pluginů:

Bytomi layout builder

Download pluginu

Fast page layout builder

Download pluginu

Visual composer for WordPress

Download pluginu

Ether Content Builder

Download pluginu

Content builder

Download pluginu

Metro Visual Builder

Download pluginu

Drag and drop builder by Elegantthemes

Download pluginu

Aqua page builder

Download pluginu

Site origins panel

Download pluginu

Page layout builder

Download pluginu

Theme Blvd Layout Builder

Download plugin

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

1 Comments

 1. Pavel

  Zdravím,
  článek, který mi dost pomohl. Než jsem ho však našel, koupil jsem šablonu, kde je Visual Composer for free. Shlédl jsem videa a byl jsem nadšen, jak lehce se dá ‚poskládat‘ stránka. Po instalaci šablony a pluginu composer, jsem byl zděšen, že to tak nějak nefunguje. Nebude v plánu třeba nějaký lehký návod jak se dostat do stavu, když už přidávám, nebo odebírám jednotlivé prvky?
  Děkuji :-)
  P.

  Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *