14 WordPress seo pluginů pro váš blog

WordPress je nejrozšířenějším systémem pro vytváření webových stránek a s ohledem na počet uživatelů, existuje pro něj řada pluginů zlepšujících SEO. Přestože již v základu se snaží WordPress co nejvíce uživatelům usnadnit práci, jsou k dispozici nástroje, ve formě pluginů, jenž nabízí buď komplexní řešení, nebo se jedná o specializované činnosti. Těch nejznámějších je asi deset a v každé instalaci by měl být minimálně jeden komplexní plugin a podle požadavků majitele webu, i další doplňující. Zde je seznam všech, které považuji důležité, nebo zajímavé. Nejsou nijak speciálně seřazeny, ani doporučeny, každý ať si vybere to co vyhovuje jemu.

WordPress SEO by Yoast

Jedná se o jeden z nejznámějších a nejkomplexnějších SEO pluginů pro WordPress vůbec. Obsahuje mnoho nastavení, která vám umožní nastavit například meta a titulky pro každou část webu, vygenerovat xml sitemap, nastavení trvalých odkazů, interních odkazů, propojení webu s Facebookem a Twitterem, upravovat .htaccess a robot.txt, optimalizovat RSS feed, nastavit drobečkovou navigaci a zároveň podporuje multisite instalaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stažení pluginu

SEO Ultimate

SEO Ultimate je další komplexní plugin pro SEO ve WordPressu. Umožňuje správu titulků a tagů, úpravu meta descritption pro jednotlivé stránky, Deeplink Juggernaut umožňující automatické vytváření odkazů z definovaných slov s nastavením atributu nofollow, Open Graph Integrator, Rich Snippets Generator – viz. článek Roberta Němce http://seo-sem.robertnemec.com/rich-snippets-mikrodata/, Author Higlighter – vytváří kód pro určení autora pro Google a přidává do profilu autora položku Google+ profilu, Link Mask Generator – jednou z funkcí je seznam blokovaných linků do robots.txt, Canonicalizer, 404 monitor, Mate Robots tag editor, editor .htaccess a robots.txt souborů a Permalink Tweaker, který převádí url z http://web.com/category/example na http://web.com/example. Je vidět, že SEO Ultimate se zaměřuje trochu jinak, než Yoast SEO plugin, ale pokud chcete mít absolutní kontrolu nad odkazy, je to jasná volba.

 

 

 

 

 

Stažení pluginu

 

Basic SEO pack

Basic SEO pack je jednoduchý plugin, který je určen pro ty, pro které není detailní nastavení různých parametrů ovlivňujících SEO důležité, nebo pro ty, kteří používají specializované pluginy pro jednotlivé činnosti a nepotřebují instalovat komplexní plugin, jehož vlastností stejně nevyužijí. Basic SEO pack nabízí nastavení Meta Keywords, Meta Description, Google/Alexa/Bing verifikaci a vložení GA ID. U každého příspěvků je pak možné nastaovat Keywords a Description.

 

 

 

 

 

Stažení pluginu

Stallion WordPress SEO plugin

Stallion WordPress SEO plugin umožňuje změnit noffolow odkazy na noindex a přestože jsem zcela nepochopil výhodnost tohoto počínání a z diskuze, kterou jsem četl, bylo zřejmé, že co člověk to názor, zařazuji plugin do seznamu, protože někomu se může hodit možnost nastavení noindex pro tags, archive a category. Plugin také umožňuje nastavit noindex pro stránky 2,3,4… pro kategorie.

Stažení pluginu 

SEO plugin by Squirrly

Tento plugin umožňuje pomocí nastavení v administraci aktivovat například canonical links, vygeneruje xml sitemap, přidá Meta tagy, vlastní favicon a icon pro Apple zařízení, Facebook meta, přidá Twitter card, umožňuje vytvořit vlastní snippet pro hlavní stranu, vložení Google Analytic ID, Google meta verification code, Google+ profil, Bing meta code. Jak je vidět, zaměřuje se spíše na sociální sítě, k příspěvkům nepřidává žádnou možnost pro nastavení description, takže osobně bych ho volil spíše jako doplněk.

Stažení pluginu

SEO Automatic

Tento plugin je v podstatě jakýmsi souborem „SEO“ nástrojů, které vám umožní nabídnout některé funkce pro vaše uživatele. Celkem obsahuje pět nástrojů, a to Link Checker, Keyword list, Bulk Url Checker, Link Variance a RSS Feed Commander. Osobně nejsem podobným nástrojům moc nakloněn, protože výsledky, které prezentují, bývají často brány jako nezpochybnitelné. Jednotlivé nástroje se do příspěvků vkládají pomocí shortcodes.

Stažení pluginu

All in SEO Pack

All in SEO pack je již stálice na nebi WordPress SEO pluginů. Než jsem narazil na Yoast a následně na Ultimate pluginy, považoval jsem ho za nejlepší produkt. Občas mi vadilo, že automatické generování Meta tagů není zcela vydařené, ale jinak plugin obsahuje vše potřebné a bude dobrou volbou. Podporuje Google Analytics, Custom post types, canonical url, obsahuje nastavení Meta pro hlavní stranu, nastavení titulků, webmaster setting, Google+ nastavení, nastavení neindexování a samozřejmě u každého příspěvku vlastní nastavení titulku, description, keywords, robots noindex, nofollow a snippetu pro každý příspěvek.

 

 

 

 

Stažení pluginu

Automatic SEO Links

Tento zajímavý plugin umožňuje automatické vytvoření odkazů z vybraných slov. Zadáte slovo, url, titulek, target a zda má být external, nebo nofollow a plugin nahradí všechny výskyty slov odkazem. Celkem mi ale vadí, že to neumožňuje specifikovat na konkrétní post.

Stažení pluginu

SEO Rank reporter

Pomocí tohoto pluginu můžete sledovat Google ranking, data jsou aktualizována každé tři dny. Výbornou věcí je viziualizace návštěvnosti na základě pohybu Google ranking. Plugin také upozorňuje na změnu rankingu o zvolený počet bodů emailem. Všechna data můžete jednoduše exportovat do csv souboru.

Stažení pluginu

Majestic SEO Dashboard Widget

Tento plugin vloží do nástěnky WordPressu widget s porovnáním zvolených url.

Stažení pluginu

SEO Score Dashboard by SEO-Visuals

Tento plugin projde váš web a vyhodnotí faktory, které jsou podle tvůrců důležité pro SEO. Zaměřuje se na onpage, strukturu webu, technické zpracování (například rychlost načítání), backlink profil a social score. U všech těchto vyhodnocovaných pluginů by mělo platit, že to jsou maximálně pomocníci a odráží osobní zkušenosti tvůrců. Nakonec jsem jej ani nevyzkoušel, protože po půl hodině čekání na dokončení scanu mi došla trpělivost.

Stažení pluginu

WP Social SEO Booster

Tento plugin je perfektní doplněk k pluginům, jako jsou All in SEO, Yoast a Ultimate. Je vytvořen tak, aby s nimi spolupracoval a doplnil je funkce, které jsou v dnešní době sociálních sítí důležité. Plugin podporuje Google Rich Snippets, Google Authorship, Open Graph, Twitter Meta Tags, Google Plus Publisher Pages, star ratings a obsahuje další nastavení. U každého příspěvku si můžete manuálně vytváře data pro Facebook a Google. Na začtku článku jsem psal, že nebudu pluginy doporučovat, ale tento musím.

Stažení pluginu

Social Metrics

Tento plugin sleduje váš obsah a vyhodnocuje jak a zda je sdílen na sociálních sítích, Díky tomu budete mít přehled o tom, jaký obsah je populární a jaký je jeho dopad. Výhodou je přehledné zobrazení pro každý příspěvek

Stažení pluginu 

SEO Friendly Images

Tento plugin projde všechny obrázky ve vašich článcích a přidá jim title a alt, pokud jej neobsahují, V nastavení si můžete určit, podle jakých pravidel se budou attributy upravovat. Využití tohoto jednoduchého, ale důležitého pluginu vidím například u koupě nějakého blogu, nebo stránek, kde tak nemusíte ručně upravovat každý obrázek.

Stažení pluginu

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

6 Comments

 1. Marek L.

  Díky za tip na social metrics, väčšinu pluginov poznám aj používam. Podobné zoznamy s rôznym zameraním by si mohol robiť častejšie.

  Odpověď
  1. Musilda

   Díky za komentář, chystám se tento týden připravit přehled pluginů pro zrychlení WordPressu.

   Odpověď
 2. Pin

  Pouzivam WordPress SEO by Yoast, ale vo vytvorenej sablone sa mi nechce zobrazovat meta „description“. Vie mi niekto poradit co mam v sablone header.php zle?

  1) {
  echo ‚ – page ‚. $paged; }
  ?>

  Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *