10 realitních pluginů pro WordPress

Weby realitních kanceláří, nebo agentur nejsou zrovna klasické blogy, nebo statické stránky. Trh s nemovitostmi se vyvíjí v reálném čase a tak je nutné často zadávat nové objekty v nabídce, k nim je nutné připojit další informace, jako je cena, počet místností, poloha atd…

Přestože to může vypadat, že WordPress není úplně vhodný pro takový projekt, existují pluginy, které rozšiřují jeho funkcionalitu a realitní server již můžete směle na tomto redakčním systému provozovat. Připravil jsem seznam pluginů, které jsou pro provozování realitního webu vhodné, pokud víte o dalších, které v seznamu chybí, rád je doplním.

Real estate

Tento plugin vypadal na první pohled celkem dobře, ale jsem z něj poněkud rozčarován. Po instalaci pluginu se k příspěvkům přidá možnost vytvoření listing a přidání několika fotografií. Ať jsem se snažil sebevíce, nebyl jsem schopen přijít na to, jak například vložit google mapy, nebo parametry nemovitostí, přestože autorem doporučená šablona, kterou můžete vidět zde je má.

Download pluginu

Real Estate CRM

Real estate CRM je plugin, který umožňuje realitním agentům vytvořit jejich profilové stránky, tedy není primárně vhodný pro vytvoření webu s desítkami nemovitostí v nabídce, ale je určen pro jednotlivé prodejce. Pro jednotlivce je zcela zdarma, aktivace je však možná až po registraci na stránkách autora.

Download pluginu

Real estate website builder

Plugin, který splňuje vše co budete potřebovat pro vytvoření realitního webu. Můžete vytvářet vlastní nabídku nemovitostí, po instalaci máte k dispozici řadu nastavení, widgetů, položkám můžete přiřazovat různé parametry a můžete je publikovat na sociálních sítích (nevyzkoušel jsem). oproti předchozím pluginům příjemné překvapení.

Download pluginu

WP Property

Asi nejkomplexnější plugin, s kterým jsem se zatím setkal. Po instalaci je k dispozici kompletní rozhraní, jenž vám umožní vytvořit plnohodnotný realitní web. Výpis položek je možné řešit množstvím shortcodů a widgetů, můžete vytvářet fotogalerie a zobrazovat polohu nemovitosti na mapě. Jeden z nejlepších pluginů pro realitní kancelář.

Download pluginu

Real Estate Agency Website

Tento plugin je velmi podařený, obsahuje v podstatě vše, co je potřeba k provozování realitního webu, ale v bezplatné verzi umožňuje zobrazit pouze tři nemovitosti na webu a pro zprovoznění plné varianty je nutné platit měsíční poplatek. Dalším mínusem je nutnost aktivace pluginu na webu autora. Vzhledem k tomu, že se v podstatě jedná o placený plugin (tři reality na webu se nedají počítat), je zpracován profesionálně a lze jej srovnat s předchozím pluginem. Já bych se mu ovšem vyhnul pro nutnost měsíčních poplatků.

Download pluginu

WP Real Estate

WP real estate je plugin pro každého, kdo chce jednoduchý a přehledný plugin, bez zbytečného nastavování parametrů. Po instalaci pluginu se zobrazí možnost vytvořit novou položku – property a v bočním sloupci jsou na výběr veškeré parametry, jenž potřebujete. Není tak propracovaný, jako WP Property a Real estate agency website builder, ale jako jednodušší varianta je naprosto dostačující.

Download pluginu

Real Estate by imFORZA

Tento plugin vypadá opravdu zajímavě, protože kromě vytváření nabídky nemovitostí umožňuje i vytváření agentů a jednotlivé položky tak kromě zobrazování jejich vlastností, lze přiřazovat jednotlivým osobám. Také lze vytvářet doporučení zákazníků- Bohužel je zatím jen v beta verzi, takže bych při jeho využití byl zatím opatrný.

Download pluginu

IProperty Real Estate Agent

IProperty je populární plugin, který byl primárně vytvořen jako komponenta Joomly. Jeho tvůrci jej nakonec přepracovali i pro WordPress. Pokud jsem u WP Property tvrdil, že to je nejlepší plugin pro realitní web, jaký znám, tak u IProperty musím své tvrzení upravit na – „Jeden ze dvou nejlepších pluginů“. Po vyzkoušení IProperty bych asi byl na vážkách, který použít. WP Property je podle mého názoru hodnější pro one man show, naproti tomu IProperty pro větší kancelář, protože lépe pracuje s realitními agenty.

Download pluginu 

Real Estate Properties Listing

Přestože se jedná o premium plugin, tak kromě toho, že nabízí 40 custom fields, tak nabízí jen běžné rozšíření, tedy vytvoření nemovitosti, přiřazení parametrů a nemá ani zobrazování polohy reality na mapě.

Download pluginu

JS Property

Tento plugin je také prémiový, jako předešlý a stejně tak jsem z něj poněkud rozpačitý. Nenabízí nic převratného, obsahuje základní funkce, tedy vytvoření reality a vytvoření parametrů. Zařazuji jej sem především proto, že umožňuje zamluvení nemovitosti z front endu pomocí ajaxového formuláře a především má v sobě již responzivní šablony. To je bolístka ostatních pluginů. Jiný důvod pro jeho pořízení nevidím a osobně bych raději zaplatil vytvoření responsivní šablony pro jiný plugin.

Download pluginu

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

5 Comments

 1. Ondra

  Dobrý den,
  je hezké vidět, že se někdo o něco opravdu zajímá. Momentálně realitní web řeším a samozřejmě nám do oka padly WordPress šablony. Bohužel české realitní prostředí je oproti americkému dost specifické. Jedná se především o nutnost tvorby exportních můstků na veškeré realitní servery, což je poměrně nákladná záležitost. Většina realitních kanceláří to řeší koupí, nebo pronájmem realitního software který má správu zakázek nemovitostí a exportní můstky už vytvořené. Hloupé ale je, že zatím není možnost jak tyto servery propojit s šablonou, typu WordPress. Každý provozovatel software vytvoří základní, většinou dost pekelné stránky k software zdarma. Ale v případě jakýchkoliv speciálních požadavků se pak vše musí dělat na zakázku, což oproti WordPress vyjde pěkně draho. Kdyby se našel někdo, kdo je schopen propojit rs Urbium s WordPress (stačil by jen export zakázek), udělal by českému realitnímu trhu velkou službu…

  Odpověď
 2. Marek Klusák

  Dobrý den, když je řeč o Urbiu, tak pro ten jsem nedávno WP plugin naprogramoval. Popsal jsem jej zde: http://www.mklusak.cz/2013/12/wordpress-plugin-pro-realitni-software-urbium/ . Jde o zrcadlení realit z Urbia na web makléře/realitní kanceláře (správa realit neprobíhá ve WP). Uvažuji tak, že je lepší mít všechny reality v databázi Urbia, protože z ní se záznamy exportují na všechny ostatní realitní servery, A TAKÉ mít možnost ty stejné reality zobrazit na svých webových stránkách.

  K vidění v akci na webu http://www.maklerinadoporuceni.cz/reality/ .

  Odpověď
 3. František Jiskra

  Dobrý den,
  jsem začátečník na prosazování web prezentace. Tak mi vše trochu trvá a dost zkouším. Zaujal mě plugin: Real Estate Website Builder a zajímalo by mě, zda pro něj byla někde vydána čeština a kde bych ji mohl sehnat.
  Jinak super stránky s moc užitečnými informacemi.
  Děkuji za odpověď příjemný den

  Odpověď
 4. jojo

  Dobrý deň,
  existuje už nejaký realitný plugin, ktorý by zvládal export inzercie na realitné portály?

  Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *