10 skvělých landing pages pro vaše projekty

Některé pojmy jsou v online marketingu důležitější než ostatní. Platí to i pro landing page neboli vstupní (doslova „přistávací“) stránku. Ať už se zabýváte prodejem produktů či zprostředkováním služeb, vyladěná landing page vám pomůže zlepšit míru konverze a snížit bounce rate.

Následující šablony odpovídají posledním trendům a výrazně vám tvorbu vstupních stránek zjednoduší. Umožňují rychlé zprostředkování nejdůležitějších informací, je v nich kladen důraz na Call to action prvky a jsou technicky dobře optimalizovány. Mějte však na paměti, že jde „pouze“ o velmi zdařilý základ – zda svou landing page naplníte tím správným obsahem, je na vás.

1. LeadGen

Plně responzivní landing page šablona se vyznačuje čistým, moderním a vysoce konverzním layoutem. Autoři k ní přibalili page builder, což je dobrá zpráva pro každého, kdo rád buduje stránky systémem drag and drop. Jednotlivé sekce lze přidávat, přemisťovat a odstranit pomocí několik málo kliknutí.

Šablona zahrnuje formulář pro získání leadů, video landing page, e-book landing page, stránku s tlačítky pro stažení, layout se sliderem a formulář pro subskripce. Suma sumárum šest různých vysoce konverzních layoutů, do kterých stačí umístit logo, obrázky a texty.

Šablonu LeadGen můžete zakoupit zde.

2. CMP Fifty

Finišujete s projektem, ale ještě nejste ve finále. Ostatní již tuší, že se něco chystá a vy nechcete, aby si nechali start ujít. V tom vám pomůže landing page plugin CMP Fifty. Stejně dobře ho však využijete po čas údržby webu.

Velkou výhodou pluginu CMP Fifty je, že ho nastavíte a necháte běžet, zatímco budete pracovat na budoucím webu. Jakmile se na časovači objeví nula, CMP Fifty se automaticky vypne. Anebo ho dříve vypnete ručně.

Landing page plugin CMP Fifty obsahuje slider s množstvím skvělých efektů a umožňuje vložení vlastního loga, textů a obrázku na pozadí. V rámci nastavení unikátního vzhledu můžete vybrat libovolné barvy a jakýkoliv typ písma z Google fonts. Další praktickou featurou je zobrazení vlastního subscribe formuláře nebo integrace libovolného formulářového pluginu (např. MailChimp apod.). Plugin navíc zahrnuje několik upravitelných předpřipravených vstupních stránek.

Plugin CMP Fifty můžete zakoupit zde.

3. Stacks

Landing page šablona Stacks vypadá skvěle a velmi snadno ji přizpůsobíte obrazu svému, protože obsahuje page builder a WordPress Theme Customizer. Jedná se o vynikající kostru, kterou ověnčíte texty, fotografiemi a call to action prvky. Klíčový koncept spočívá ve vrstvách, což lze vidět na designu dema.

Šablona Stacks je komplexní a nabízí spoustu užitečných funkcí a vlastností. Slider, speciální formáty příspěvků (pro video, galerie, odkazy a fotografie), shortcode pro tlačítka, responzivní komentáře a dostatek prostoru pro widgety.

Šablonu Stacks můžete zakoupit zde.

4. Telesis

Telesis je plně responzivní jednostránková šablona pro freelancery a firmy. Moderní look a přehledné rozvržení prvků z ní dělá perfektní landing page, a to bez ohledu na účel webu.

V nastavení šablony lze zvolit libovolné barvy, vlastní logo apod. Za zmínku stojí velmi povedený slider, čtyři plochy pro widgety, stylování pro populární plugin Contact Form 7 a 11 pěkných ikonek nejznámějších sociálních sítí.

Šablona zároveň umí nahradit náhledový obrázek příspěvku v portfoliu embedovaným videem – perfektní způsob, jak upoutat návštěvníkovu pozornost.

Šablonu Telesis můžete zakoupit zde.

5. Conference

V jednoduchosti je krása a landing page šablona Conference jednoduchá je. Představuje ideální řešení, jak upozornit na blížící se konferenci či jinou akci. Je responzivní, velmi rychle se načítá a mimo jiné umožňuje prodej lístků přes PayPal nebo na Eventbrite.

Šablona obsahuje 8 vlastních typů příspěvků a 12 vlastních widgetů. Mimo jiné jde o blok se spíkry, prodejní blok lístků a časový plán akce (schedule). Nechybí ani blog a několik dalších vychytávek.

Šablonu Conference můžete zakoupit zde.

6. Diamond Theme

Jednostránková landing page šablona Diamond Theme je vybroušená jako diamant. Jednoduchá, elegantní a velmi silná – nastavení vám nezabere více než slabou půlhodinku.

K hlavním tahákům patří 6 různých sekcí (některé mají více variant) s širokými možnostmi individuálního nastavení, 3 typy záhlaví a slider v záhlaví. Filosofií autorů bylo snadné přidávání prvků bez zdlouhavých úprav kódu, což se jim povedlo na výbornou. K šabloně přibalili také spoustu unikátních ikonek a iPhone6+ mockups. Kontaktní formulář funguje po instalaci pluginu Contact Form 7.

Šablonu Diamont Theme můžete zakoupit zde.

7. Big Video

Při pohledu na šablonu Big Video zaplesá srdce každého minimalisty. Je jako stvořená pro video landing či spash page – zahrnuje počítadlo shlédnutí a kliků na „love“ tlačítko. Nastavení je snadné – stačí nainstalovat, přidat vlastní texty, vyladit přes customizer a spustit. Jistě vás potěší i integrace MailChimpu.

Šablonu Big Video můžete zakoupit zde.

8. Chloe

Chloe je další „již brzy“ landing page, prostřednictvím které získáte cenné kontakty na zákazníky (pomocí integrovaných nástrojů pro sbírání e-mailů) nebo jim produkt prodáte přímo (nasměrujete je na jiný prodejní kanál – například telefon či e-mail). Ikonky vedoucí na sociální sítě jsou samozřejmostí.

Luxusní design vypadá skvěle na všech úhlopříčkách a celkový dojem umocňuje Instagram Gallery widget v patičce. Vzhled lze samozřejmě vyladit dle aktuální potřeby pomocí intuitivního Live Color Customizeru.

Šablonu Chloe můžete zakoupit zde.

9. Emma

Emma je stylová a velmi přátelská osoba, která se na party dostaví ještě dříve, než začne. Alespoň to tvrdí autoři zdařilé landing page. Jejich šablona vám umožní navázat kontakt se zákazníky ještě před slavnostním spuštěním projektu.

Šablona Emma je plně responzivní, umožňuje vložení vlastního loga, obrázku do pravé poloviny obrazovky a odkazů na sociální sítě prostřednictvím ikonek. Autoři při tvorbě použili microdata, díky kterým lze zvýšit CTR výsledku vy vyhledávání. V dnešní době určitě velké plus.

Šablonu Emma můžete zakoupit zde.

10. Moments

Moderní look, responzivní a velmi inutitivní. Ať už šablonu Moments použijete jako vstupní stránku, blog, portfolio či jednostránkovou firemní prezentaci, bude se vám líbit. Povedený design jde ruku v ruce s praktickými moduly – do šablony lze přidat sekce jako „o nás“, „co děláme“, galerie a další. V šabloně jsou integrovány Google Maps, featura pro odběr newsletterů, formulář a slider.

Šablonu Moments můžete zakoupit zde.

About The Author

Související články

1 Comments

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *