11 antispam WordPress pluginů

Každý webmaster svádí denně boj se spammery. A konkrétně WordPress, se svým otevřeným kódem a řadou identických instalací, je bojem se spamem velmi zatížen. V tomto článku najdete 11 pluginů, které vám pomohou s bojem proti spammerům.

Akismet

akismet

Akismet je nejznámější plugin pro boj se spamem. Je součástí instalace a jeho autorem je Automatics, firma stojící za WordPressem. Akismet, na základě definovaných rozpoznávacích znaků a jeho databáze, dokáže celkem úspěšně detekovat spamové komentáře a umísťuje je rovnou do spamů. Pro aktivaci pluginu se musíte zaregistrovat a použít licenční klíč.

Download pluginu

Antispam Bee

antispam bee

Plugin podobný Akismetu, ale má dalších pár zajímavých funkcí. Umožňuje nastavit automatické odstraňování spamu. Můžete zablokovat pingování a komentáře ze specifických zemí, nebo úplně zablokovat komentáře v jiném jazyce.

Download pluginu

Inpsyde AntiSpam

Tento plugin znemožní přidat komentář, pokud je vypnutý javascript. Pokud je js vypnutý, musíte vyplnit kontrolní slovo, naproti tomu, uživatelé se zapnutým javascriptem si ničeho nevšimnou. Poměrně kvalitní ochrana, proti automatizovaným samp útokům.

Download pluginu

FV Antispam

Plugin velmi podobný Akismetu. Rozšiřuje jeho funkci a funguje bez problémů společně s ním. Veškeré komentáře, ze zdrojů, označených jako spam, jsou rovnou přesunuty do spam složky a k Akismetu se tak ani nedostanou.

Download pluginu

Mute Screamer

mute screamer

Mute Screamer používá pro rozpoznání spamu PHPIDS. Plugin obsahuje stránku se statistikami, nastavení vyjímek, pravidelně aktualizuje konfigurační xml soubor. Jako největší přednost, vidím možnost nastavení emailových notifikací.

Download pluginu

NoSpamNX

banner-772x250 (1)

NoSpamNX používám poměrně jednoduchou, ale celkem účinnou metodu, pro zablokování spamovacích robotů. Do formuláře pro komentáře přidá textové pole, které je neviditelné pro normální uživatele. Je označené jako povinné a robot ho tak většinou vyplní a komentář se pak neuloží.

Download pluginu

Conditional Captcha

banner-772x250 (1)

Tento plugin, by se dal označit jako inteligentnější captcha. V základním nastavení se captcha zobrazuje pouze nepřihlášeným uživatelům a těm, kteří ještě nemají schválený komentář. Ve spolupráci s Akismetem, umí plugin zobrazit captchu, pokud Akismet rozpozná potencionální spam.

Download pluginu

Bad Behavior

badbehavior

Bad Behavior posuzuje pokusy o spam útoku na základě několika hodnot a snaží se vyhodnotit pravděpodobnost, že se jedná o spam. Na rozdíl od jiných pluginů, ukládá do administrace údaje o tom, odkud přišel pokus o spam a zda se jedná o známého útočníka. Můžete tak vidět host, zda použil proxy, jaký je user agent a další údaje.

Download pluginu

Spam master

banner-772x250

Spam master používá podobné techniky, jako Akismet, ale je k dispozici rozsáhlá statistika a jeho působnost se neomezuje jen na komentáře, ale sleduje i registrační formuláře. Díky statistikám, získáváte data, která následně můžete použít pro analýzu.

Download pluginu

Antispambot

banner-772x250 (2)

Tento jednoduchý plugin převede odkaz na váš email na html entity, pomocí shortcodu. Nakolik je to účinné, je těžko posoudit, ale určitě to ztíží získání vašeho emailu automatickým robotem.

Download pluginu

Spam free WordPress

Tvůrci pluginu se chlubí tím, že jsou velmi úspěšní, ve detekování spambotů. To sice může být diskutabilní, ale tento plugin je dobrý v tom, že kromě komentářového formuláře, se zaměřuje i na registrační a přihlašovací formulář, kde detekuje pokusy o prolomení. Další jeho výhodou, je i zaměření na Contact Form 7, Gravity Form a Wocommerce. Poslední jmenovaný plugin, má další dva formuláře u reviews a enquiry, které mohou být také využity spamboty.

Download pluginu

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

2 Comments

  1. WhiteHat

    Díky za vyčerpávající přehled pluginů. Přidávám si jej do záložek pro pozdější využití. U jednoho klienta jsme řešili problém se spamem použitím Facebook komentářů.

    Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *