5 pluginů pro detekci malware a exploits ve WordPressu

Na internetu najdete celou řadu článků, tipů, návodů a rad, pro zvýšení bezpečnosti vaší internetové stránky, s instalací WordPressu. Můžete být velmi obezřetní, kontrolovat aktualizace šablon, pluginů, nebo samotného WordPressu, ale přesto se řada z vás setká s tím, že budete mít hacknutý web. 

Někdy to ani nezjistíte, dokud vás nekontaktuje hosting, s tím, že z vašeho webu odchází velké množství spamu a pokud s tím něco neuděláte, budou hrozit odstavením stránek. Jak však určit napadené soubory a jednoznačně je identifikovat jako zdroj potíží. Následujících pět pluginů by vám mělo „vyčištění“ vašich stránek ulehčit.

Wordfence

 

Tento plugin nejen rozšíří váš web o firewall a detekci virů, ale zároveň skenuje soubory jádra, pluginů a šablon a porovnává je se soubory, které jsou uloženy na wordpress.org a na případné rozdíly upozorní. Díky tomu tak jednodušeji odhalíte případný škodlivý kód.

Download pluginu

Theme Authenticity Checker

Tento plugin jednoduše skenuje soubory šablon a pokud narazí na kód typický pro malware, zobrazí název souboru, cestu k němu, řádek, na kterém se kód nachází a zároveň krátkou ukázku kódu.

Download pluginu

Anti-malware

Tento poněkud neoriginálně nazvaný plugin prochází web a hledá zlobivé scripty, které porovnává s vlastní databází. Je možné nastavit automatické odstranění takových souborů.

Download pluginu

Sucuri Security

Sucuri je komplexní plugin, který by měl být dle tvrzení svých tvůrců schopen odhalit většinu bezpečnostních problémů a to nejen škodlivý kód. Podobně, jako předchozí pluginy prochází a vyhodnocuje soubory webu, ale navíc využívá databází známých producentů antivirů.

Download pluginu

Quttera Web Malware Scanner

Poslední z pluginů je spíše menší nástroj, který sice soubory skenuje, ale nijak je neodstraňuje, pouze upozorní na potencionálně nebezpečný kód. Ideální, pokud víte, že máte hacknutý web, ale nemůžete najít problémové soubory.

Download pluginu

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

2 Comments

  1. Pingback: Riziko při použití free a nulled premium pluginů | Musilda.cz

  2. Pingback: Riziko při použití free a nulled premium pluginů

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *