9 gallery pluginů pro WordPress

Správa fotografií, vytváření obrázkových galerií, slideshows na to vše lze použít WordPress gallery pluginy. Moderní designy jsou často založeny na kvalitní práci s obrázky a využití kvalitních pluginů může váš web pozvednout na jinou úroveň. Vybral jsem pro vás dvacet nejzajímavějších pluginů.

Justified Image Grid

Responsivní galerie s velkým množstvím nastavení, podle vzhledu bych to tipoval na plugin od tvůrců Avady. Můžete nahrávat obrázky z Facebooku, Flickru, Instagramu, nebo můžete použít Nextgen Gallery pro správu fotografií. Plugin má implementované třídění podle tagů a zajímavý doplněk je download tlačítko u obrázku v lightboxu.

Plugin

Meta Grid

Plugin umožňuje sestavit si vlastní grid stránku, tedy poskládat obrázky různých rozměrů do jednoho bloku. V aktuální verzi obsahuje implementaci premium jQuery pluginu Isotope pro přeskládávání fotografií dle zvolených parametrů.

Plugin

Fancy gallery

Fancy gallery umožňuje nahrávání a správu fotografií, vkládání videí, nebo celých stránek do alb. Povoluje multiupload a automaticky vytváří náhledové obrázky. Zajímavým rozšířením je vytváření html stránek, kdy si vygenerujete album i s hlavičkou a patičkou pro vložení na web.

Plugin

Thumbnail gallery

Plugin vytváří responsivní thumbnail galerii, do které můžete vkládat veškaré druhy obsahu – obrázky, videa, html… U každého prvku je přidána možnost sdílení pomocí Add this.

Plugin

uSquare

uSquare je moderní galerie, v které můžete vytvářet elegantní alba ve čtvercovém designu. Je plně responsivní, umožňuje vytváření neomezeného počtu galerií, použití 500+ Google fonts a mnoho dalších nastavení.

Plugin

Photomosaic

Plugin umožňuje pomocí shortcodu vkládat vytvořené fotogalerie, které se pak zobrazují jako mozaika obrázků. Spolupracuje s Lightboxem.

Plugin

Social gallery

Social gallery vytváří fotoalba, která po kliknutí na fotografii zobrazí popup okno s fotografií, facebook komentáři a tlačítky pro sdílení na dalších sociálních sítích.

Plugin

Gallery manager

Rozsáhlý plugin pro správu a vytváření gallerií se shortcode generatorem přímo v tinyMCE editoru. Přestože tento plugin nemá tak moderní vzhled, jeho možnosti pro správu obrázků jsou opravdu velké.

Plugin

NextGen Gallery

Snad v žádném výčtu pluginů pro vytváření galerií nesmí chybět NextGen Gallery plugin. Jeden z nejznámějších free pluginu pro správu obrázků a vytváření galerií. Díky jeho rozšířenosti lze na internetu nalézt mnoho návodů na jeho používání.

Plugin

Chtěl jsem sem najít více free pluginů, než jen NextGen gallery, ale ve většině případů to byly kopie, více, či méně dokonalé.

 

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

6 Comments

 1. Alexandra

  Ahoj Musildo, mohla bych Tě požádat o radu? Pluginy krásně popisuješ, ale i přesto nevím, který bude dělat, co potřebuji. Už jsem jich pár vyzkoušela a na další už nemám moc čas a navíc poslední plugin mi stránky rozhodil. Potřebuji galerii, která se přizpůsobí velikosti obrázku, dále proklik z obrázku na další cca dva tři detailnější, plus viditelný název a popis obrázku. Zkrátka něco co používají e-shopy na prodej svých produktů.
  Budu Ti nesmírně vděčná!
  Alex

  Odpověď
 2. Alexandra

  Poprosím ještě o jednu radu. Stránky, které jsem vytvořila, se mi myslím po instalaci jedné galerie obrázku, celé sesunuly na pravou stranu. Veškeré texty, obarázky, mapy a kontakt se roztáhlo a posunulo do prava. Galerii jsem opět odinstalovala, ale nic se zpět nevrátilo. Nevěděl by jsi prosím, jak to zase vrátit zpět na střed všech stránek?

  Díky moc moc,
  Alex

  Odpověď
 3. Pingback: 9 nejlepších galerií pro wordpress – Firemní web a internetový obchod

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *