9 gallery pluginů pro WordPress

Aktualizováno 21.05.2024

Správa fotografií, vytváření obrázkových galerií, slideshows na to vše lze použít WordPress gallery pluginy. Moderní designy jsou často založeny na kvalitní práci s obrázky a využití kvalitních pluginů může váš web pozvednout na jinou úroveň. Vybral jsem pro vás devět nejzajímavějších pluginů.

Justified Image Grid

Responsivní galerie s velkým množstvím nastavení, podle vzhledu bych to tipoval na plugin od tvůrců Avady. Můžete nahrávat obrázky z Facebooku, Flickru, Instagramu, nebo můžete použít Nextgen Gallery pro správu fotografií. Plugin má implementované třídění podle tagů a zajímavý doplněk je download tlačítko u obrázku v lightboxu.

Stáhnout plugin

Meta Grid

Plugin umožňuje sestavit si vlastní grid stránku, tedy poskládat obrázky různých rozměrů do jednoho bloku. V aktuální verzi obsahuje implementaci premium jQuery pluginu Isotope pro přeskládávání fotografií dle zvolených parametrů.

Stáhnout plugin

Album and Image Gallery Plus Lightbox

Plugin umožňuje nahrávání a správu fotografií, vkládání videí, nebo celých stránek do alb. Povoluje multiupload a umožňuje paginaci. Rozšíření je plně responzivní a podporuje multilanguage weby.

Stáhnout plugin

Foxy – WooCommerce Product Image Gallery Slider Carousel

Plugin vytváří responsivní slider WooCommerce produktů, který obsahuje více než 150 různých nastavení.

Stáhnout plugin

Smart Grid Gallery – Responsive WordPress Gallery Plugin

Smart grid gallery je moderní galerie, v které můžete vytvářet elegantní alba ve čtvercovém designu. Je plně responsivní, umožňuje vytváření neomezeného počtu galerií, použití 600+ Google fonts a mnoho dalších nastavení.

Stáhnout plugin

ImagePress

Plugin umožňuje nahrávat fotografie pomocí drag and drop. Výsledná galerie lze zobrazit hned několika způsoby, jako je například vlastní grid, mozaika… Kromě toho lze fotografie v galerii filtrovat dle stanovených kritérií a ke každé kolekci fotek můžeme přidat vlastní pole.

Stáhnout plugin

Global Gallery

Global gallery vytváří fotoalba, která po kliknutí na fotografii zobrazí lightbox s možností uživatelských komentářů a vlastním watermarkem. Galerie lze zobrazit také formou slideru, či carouselu.

Stáhnout plugin

Real Media Library

Rozsáhlý plugin pro správu médií. Velkým benefitem pluginu Real Media Library je práce s velkým množstvím dat naráz.

Stáhnout plugin

NextGen Gallery

Snad v žádném výčtu pluginů pro vytváření galerií nesmí chybět NextGen Gallery plugin. Jeden z nejznámějších free pluginu pro správu obrázků a vytváření galerií. Díky jeho rozšířenosti lze na internetu nalézt mnoho návodů na jeho používání.

Stáhnout plugin

Příště se můžeme zaměřit na více free pluginů, než jen NextGen gallery, ale ve většině případů se jedná stejně o kopie, více, či méně dokonalé.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

6 Comments

 1. Alexandra

  Ahoj Musildo, mohla bych Tě požádat o radu? Pluginy krásně popisuješ, ale i přesto nevím, který bude dělat, co potřebuji. Už jsem jich pár vyzkoušela a na další už nemám moc čas a navíc poslední plugin mi stránky rozhodil. Potřebuji galerii, která se přizpůsobí velikosti obrázku, dále proklik z obrázku na další cca dva tři detailnější, plus viditelný název a popis obrázku. Zkrátka něco co používají e-shopy na prodej svých produktů.
  Budu Ti nesmírně vděčná!
  Alex

  Odpověď
 2. Alexandra

  Poprosím ještě o jednu radu. Stránky, které jsem vytvořila, se mi myslím po instalaci jedné galerie obrázku, celé sesunuly na pravou stranu. Veškeré texty, obarázky, mapy a kontakt se roztáhlo a posunulo do prava. Galerii jsem opět odinstalovala, ale nic se zpět nevrátilo. Nevěděl by jsi prosím, jak to zase vrátit zpět na střed všech stránek?

  Díky moc moc,
  Alex

  Odpověď
 3. Pingback: 9 nejlepších galerií pro wordpress – Firemní web a internetový obchod

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *