TOP 10 pluginů pro zvýšení prodejů WooCommerce e-shopu

V dnešní době je pro majitele eshopu nezbytné udržet krok s konkurencí a neustále měnícími se trendy. Proto se v článku zaměříme na Woo pluginy, které by nám s tímto problémem měly dost efektivně pomoci.

Top 10 WooCommerce pluginů

#1 Booster pro WooCommerce

Jedná se o komplexní multifunkční plugin, který nabízí mnoho funkcí(více než 110) a plné přizpůsobení WooCommerce. Všechny funkce Boosteru by daly na samotný článek, proto si ukážeme pouze pár těch nejdůležitějších:

 • Doplňky pro produkty
  • Můžeme vytvořit doplňky k produktům, jako je služba podpory, speciální nabídky…
 • Vlastní tlačítka a cenové štítky produktů
  • Mezi další funkcí je i nastavení automatické ceny pro produkty s prázdným polem ceny.
 • Platební brány
  • Nastavení platebních bran podle měny, způsobu dopravy, země nebo státu.
 • Ceny a měny
  • Zobrazením měn zákazníkům podle jejich země.

Booster má skvělou architekturu, takže můžeme v nastavení povolit pouze to, co ve skutečnosti na webu využijeme. Díky tomu si udržíme optimální rychlost svého WooCommerce eshopu.

Stáhnout plugin

#2 ShopEngine

Tento plugin představuje téměř kompletní řešení pro WooCommerce e-shopy. Díky ShopEnginu můžeme změnit a upravit cokoliv nás jenom napadne(podpora Elementoru).

Mezi funkce patří například WooCommerce Builder, srovnání produktů, seznam přání, předobjednávky, rychlá pokladna a další.

Souhrn všech funkcí pluginu ShopEngine:

Stáhnout plugin

#3 Customizer for WooCommerce

WooCommerce obsahuje spoustu filtrů, které sice umožní přizpůsobit text tlačítek, popisky a další, ale musíme umět alespoň základy PHP.

Tento plugin poskytuje nastavení, kde můžeme texty a šablony libovolně editovat a uložit, aniž bychom potřebovali mít znalost programovacích jazyků.

Stáhnout plugin

#4 YITH WooCommerce Wishlist

Wishlist je jedním z mnoha oblíbených nástrojů, který může efektivně zvýšit angažovanost a tržby e-shopu.

Po aktivaci se u každému produktu(pokud nenastavíme jinak) zobrazí možnost „Přidat do oblíbených“. Zákazník má dále možnost přejít na stránku s oblíbenými produkty. Seznam oblíbených produktů se generuje na místě vloženého short kódu, což nám umožní snadnou editaci a přizpůsobení.

Všechny předešlé funkce jsou k dispozici zdarma, níže si ukážeme některé funkce prémiového pluginu:

 • Zobrazení tlačítka „Požádat o odhad“
 • Odeslání propagačních e-mailů uživatelům, kteří přidali konkrétní produkt do svého wishlistu
 • Umožnění uživatelům procházet a zobrazovat registrované seznamy přání

Stáhnout plugin

#5 Custom Product Tabs for WooCommerce

Tento plugin slouží jednoduše jako rozšíření popisků produktů ve Woo a přináší tak větší přehlednost. Nově budou k dispozici záložky, které můžeme individuálně přidávat k jednotlivým produktům. Záložky se budou zobrazovat u produktu v sekci „Popis“.

Po aktivaci pluginu se u každého produktu zobrazí možnost „Vlastní záložky„, kde lze záložky přidávat a upravovat(podpora HTML).

Stáhnout plugin

#6 PDF Invoices & Packing Slips for WooCommerce

Toto rozšíření automaticky přidává PDF, nebo UBL fakturu do e-mailů společně s potvrzením objednávky. Obsahuje základní šablonu včetně možnosti vytvořit, nebo upravit vlastní šablony.

Další skvělou funkcí je, že můžeme nastavit možnost stahování, nebo tisku faktur a dodacích listů přímo z WooCommerce administrace objednávek.

Další funkce pluginu:

 • Hromadné generování faktur / dodacích listů ve formátu PDF
 • Přizpůsobitelné HTML/CSS šablony faktur
 • Stažení faktur ze zákaznického účtu
 • Podpora několika jazyků včetně českého
 • Prémiový plugin toho obsahuje ještě více

Stáhnout plugin

#7 Customer Reviews for WooCommerce

Plugin pro pokročilé řešení recenzí, díky kterému můžeme dosáhnout vyšší angažovanosti,. Dokáže například rozesílat automatické a personalizované e-maily zákazníkům, ověřovat pravost recenzí

Stáhnout plugin

#8 Product Slider for WooCommerce by PickPlugins

Uživatelsky přívětivý posuvník WooCommerce produktů. Pomocí tohoto pluginu můžeme vytvořit neomezený počet sliderů produktů a zobrazit je kdekoli pomocí zkratek. Slidery jsou lehko editovatelné pomocí CSS, nebo layout editoru.

Stáhnout plugin

#9 LiveChat

Užitečný pomocník pro komunikaci se zákazníky. Při správném nastavení může udržet zákazníky na eshopu o něco déle. Okénko s chatem můžeme nastylovat podle sebe a přesunout na libovolné místo. Mezi funkce pluginu patří například možnost automatického odesílání zpráv zákazníkům, schopnost analyzovat chaty se zákazníky v reálném čase…

Stáhnout plugin

#10 Weglot

Nejedná se o plugin, který by souvisel pouze s WooCommerce, ale můžeme jej používat na jakémkoliv WordPress webu. Díky Weglotu jsme schopni celkem rychle přeložit kompletní web až do 110+ cizích jazyků, což nám opět může přinést nové zákazníky.

Stáhnout plugin

BONUS – WPify Woo Česko

Na závěr si uvedeme komplexní plugin, který je přizpůsobený pro Český trh, a obsahuje spoustu funkcí zcela zdarma! Pomocí rozšíření můžeme například přidat IČO a DIČ k pokladně, nastavit QR platbu, logovat historii cen produktů a mnoho dalšího.

Lze zakoupit doplňky, mezi které patří například Fakturoid, Comgate, SmartEmailing…

Stáhnout plugin

Závěr

V tomto článku jsme se zaměřili na Top 10 pluginů pro zvýšení prodejů ve WooCommerce e-shopu, to však bohužel není ani zdaleka vše, co bychom na webu měli řešit. Kompletní souhrn pluginů a funkcí potřebných pro provozování Woo e-shopu v Česku a na Slovensku najdete zde.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *