Free responsive parallax layer slider WordPress plugin

Moderní WordPress šablony se bez kvalitního slideru již neobejdou. Profesionální themes obsahují slider, který je známý pod názvy parallax slider, nebo layer slider. Jednotlivé slidy se skládají z několika vrstev, které se pomocí animace pohybují s různou časovou prodlevou a z různých směrů. Vznikají tak velmi profesionálně a originálně vypadající animace.  Tento článek měl být původně o free variantách premium pluginů pro WordPress, jaké můžete najít například na Codecanyon.com. Bohužel jsem našel pouze jeden, který se s takovými slidery může měřit a to od Themes4all.com. Ostatní pokusy jsou značně nepodařené, nebo nepoužitelné. 

Free responsive parallex slider od Theme4all.com

Musím říci, že jsem byl značně překvapen absencí free variant profi layer sliderů a proto musím ocenit profesionální zpracování pluginu. Vzhledem k tomu, že je responsivní, je vhodný i pro šablony fungující na mobilních zařízeních a velkou výhodou je i to že zvládá zobrazování videí.

Po instalaci pluginu, který jako jakýkoliv jiný nahrajete do složky s pluginy, se vám v menu zobrazí možnost nastavení, kde si můžete vytvářet jednotlivé slidy a ty dále upravovat. V podstatě tak výsledné animace záleží jen na vašem umu a cítění. U každé vrstvy si pak určíte, jak se bude ve výsledku chovat. Obrázky a odkaz na demo ukáží víc než jakýkoliv popis. Jediné co pro získání pluginu musíte udělat je registrovat se na Themes4all.com

Demo slideru

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *