Garbage collector – úklid v databázi WordPressu

Při provozování WordPress webu, zkoušení nových pluginů a odinstalaci starých, nepouživaných, se databáze postupně plní tabulkami, které nejsou používané.

Postavit web stránku pomocí WordPressu je jedna věc, ale k běžné práci webmastera patří i údržba běžících projektů. A protože hodně pluginů kašle na odstranění tabulek, které si v databázi vytvořili, po čase se vám databáze zaplní daty, které nepoužíváte.

Jednoduchý free pluginu Garbage Collector vám jednoduše ukáže jaké tabulky patří k jakým pluginů a označí vám ty, které nejsou přiřazeny žádnému pluginu, nebo je nedokáže identifikovat.

Zároveň vám ukáže počet záznamů a velikost tabulky. Ty, které označíte můžete smazat.

Plugin je jeden z těch jednoduchých jednorázových pluginů, které by jste na webu neměli mít zbytečně nainstalované, ale hodí se pro běžnou správu. Mám taková jednorázové pluginy rád, protože víte, co od nich čekat, nenačítají hromadu balastu a jednoduše se s nimi pracuje.

Čtěte  String locator - pomocník při překladu šablon a pluginů

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

1 Comment

  1. Pingback: Garbage collector – úklid v databázi WordPressu – WP kompas

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete mít přehled o dění ve světě WordPressu?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný přehled o novinkách, trendech a událostech, které se točí kolem WordPressu. Souhrn toho nejzajímavějšího od nás i ze zahraničí.