Jak přidat vlastní pole ve výpisu článků v administraci

Protože se pod posledním článkem objevila diskuze a dotaz, jak vložit sloupec s informacemi do výpisu článků v administraci, ukážeme si dnes, jak je to jednoduché. Nejprve však musím zareagovat na jednoho z diskutujících.

Ano pluginy na to jsou a všechno si naklikáte. Jenže když budete všechno klikat pomocí pluginů, tak se naučíte právě jen to – klikat.

Navíc pluginy sebou přinášejí spoustu kódu navíc, který obsahuje různá nastavení, jenž třeba ani nevyužijete. A pokud potřebujete rychlé a jednoduché řešení, jsou dvě funkce vložené do functions.php, to pravé.

Nyní k návodu. Postup si ukážeme na náhledovém obrázku, který vložíme na začátek řádku tabulky.

Použijeme tuto funkci

add_filter('manage_posts_columns', 'musilda_thumb_column');
function musilda_thumb_column($columns) {
  $new_columns = array();
  foreach($columns as $key => $item){
   $new_columns[$key] = $item;
   if($key == 'cb'){
     $new_columns['thumb'] = __('Náhled','domain');
   }
  }
 
  return $new_columns;
}

Funkce je jednoduchá, ale musím vysvětlit, proč se prochází celým polem a znovu se generuje. Když totiž pole „nepřerovnáte“, tak se $columns[‚thumb‘] = __(‚Náhled‘,’domain‘); vloží na konec a náhledový obrázek bude na konci řádku. Proto jej umístíme hned za checkbox, který má id „cb“.
Druhá funkce je

Ta jen zajistí výpis toho co potřebujeme. Pokud tam budeme chtít mít custom field, ve funkci místo the_post_thumbnail bude nějaké get_post_meta. Záleží jen na vás.

A to je vše.
Stav před
screenshot-tvujden.cz 2014-10-27 19-41-18

Výsledek
screenshot-tvujden.cz 2014-10-27 19-47-24

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

3 Comments

 1. Radek P.

  Stěmi pluginy a učením se klikat plně souhlasím. Systém zahlcený pluginy, u kterých člověk pomalu neví, co všechno dělají a jak jsou bezpečné, to je grrrr, navíc to prodlužuje zbytečně načítání webu.
  Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že web je živé médium a čas od času dojde na potřebu změnit design. V tu chvíli, vše co je ve functions, je v trapu a je potřeba na to myslet.
  Proto není od věci, pokud víte, že grafiku sem tam na wordrpessu obměníte, takový postup strčit právě do svého pluginu. Není to o nic těžší, přibudet jen pár řádků kódu navíc, a v budoucnu nebude žádný problém přejít na jiný design

  Odpověď
 2. Marek Klusák

  Že já ten plugin vůbec zmiňoval, a ještě použil to zprofanované „naklikání“ :-D Tazatel nenapsal, že chce programátorský způsob, tak jsem mu odpověděl, jak nejrychleji jeho problém řešit. U onoho pluginu mám také rád, že si může člověk táhlem nastavit i šířku sloupečků, což mě také naštve – přidám sloupec s ID, a WP ho automaticky roztáhne na 20% šířky stránky, ař mu stačí 5% … a to už je další kód do functions.php nastavující CSS direktivy pro daný sloupec, atd…

  Samozřejmě jsem také zastánce minima pluginů a „lehkého“ webu, na druhou stranu také nerad do functions.php cpu desítky všemožných kódů starajících se o všechno možné – působí to na mě dojmem „bordelu“. Ale od toho functions.php asi je :)

  Vlastní plugin by tohle také řešil, ostatně sem tam dělám něco podobného – všechny tyto úpravy si dávám do svého souboru functions-custom.php, a do functions.php jen doplním „include“ rádek. Pak není problém si tenhle soubor snadno přenést do jiného vzhledu a hned mít své oblíbené funkce po ruce.

  Odpověď

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete mít přehled o dění ve světě WordPressu?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný přehled o novinkách, trendech a událostech, které se točí kolem WordPressu. Souhrn toho nejzajímavějšího od nás i ze zahraničí.