Několik typů pro nastavení komentářů

WordPress ihned po instalaci vytváří řadu nastavení a ukládá do databáze informace, které umožňují okamžitě zahájit práci na vašem webu. Pomocí změny nastavení si můžete upravit fungování komentářů, tak aby vyhovovalo vám.

Protože musíte upravit hodnoty nastavení v databázi, použijeme pro úpravu funkci update_option(), která nastaví option s konkrétním názvem na novou hodnotu.

Blacklist keys

Option blacklist_keys umožňuje vytvořit seznam všech slov, které chcete v komentářích zakázat. Ať již se jedná o vulgarity, nebo o slova, která se objevují ve spam komentářích. Jako hodnotu můžete použít řetězec, nebo slovo na jeden řádek.

update_option(„blacklist_keys“,“viagra“);

Moderation keys

Toto je obdoba blacklistu. V základním nastavení, je umožněno těm, kdo již mají schválený komentář, aby automaticky přidali nový komentář, bez schválení. V případě, že existuje určitá množina témat, které chcete v každém případě moderovat, můžete vytvořit seznam slov, která, budou li v komentáři obsažena, nastaví jej ke schválení.

update_option(„moderation_keys“,“seo“);

Uzavření komentářů pro starší články

U starších článků je nebezpečí, že je začnou spamboti zahlcovat komentáři a vy budete mazat a mazat a mazat. Proto je možné změnou nastavení, zakázat přidávat komentáře ke starším článkům.

update_option(„close_comments_for_old_posts“,1);

Po jaké době uzavřít komentáře

Když již nastavíte, že se u starších článků nebudou přidávat komentáře, budete potřebovat nastavit, po kolika dnech bude článek uzavřen. Pomocí tohoto option, změníte nastavenou hodnotu, jenž je 14 dní.

update_option(„close_comments_days_old“,21);

Řazení komentářů do threadu(stromu)

S tímto slovem jsem si lámal hlavu, ale nenašel jsem jednoduché české slovo, které by ho vystihovalo. Jde o řazení odpovědí komentářů do stromu. Pomocí tohoto nastavení jej povolíte, nebo zakážete.

update_option(„thread_comments",1);

Do jaké hloubky budou komentáře řazeny do stromu

Osobně mi tento způsob řazení přijde přehledný, ale u některých šablon, především s úzkým obsahem, vypadají komentáře v poslední úrovni, jako ošklivé nudle. Tímto nastavením změníte počet úrovní. Hodnota je od 1 do 10, základní nastavení je 5.

update_option(„thread_comments_depth",3);

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

5 Comments

    1. Musilda

      To není chyba, ale nový počet dnů. 14 je již přednastavená hodnota, to by nemělo smysl upravovat.

      Odpověď
  1. Pingback: 20 základních nastavení po instalaci WP - Vikate, aneb Writeland město zázraků

  2. Pingback: 20 základních nastavení po instalaci WP - Ženy v online světě

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *