Několik typů pro nastavení komentářů

WordPress ihned po instalaci vytváří řadu nastavení a ukládá do databáze informace, které umožňují okamžitě zahájit práci na vašem webu. Pomocí změny nastavení si můžete upravit fungování komentářů, tak aby vyhovovalo vám.

Protože musíte upravit hodnoty nastavení v databázi, použijeme pro úpravu funkci update_option(), která nastaví option s konkrétním názvem na novou hodnotu.

Blacklist keys

Option blacklist_keys umožňuje vytvořit seznam všech slov, které chcete v komentářích zakázat. Ať již se jedná o vulgarity, nebo o slova, která se objevují ve spam komentářích. Jako hodnotu můžete použít řetězec, nebo slovo na jeden řádek.

update_option(„blacklist_keys“,“viagra“);

Moderation keys

Toto je obdoba blacklistu. V základním nastavení, je umožněno těm, kdo již mají schválený komentář, aby automaticky přidali nový komentář, bez schválení. V případě, že existuje určitá množina témat, které chcete v každém případě moderovat, můžete vytvořit seznam slov, která, budou li v komentáři obsažena, nastaví jej ke schválení.

update_option(„moderation_keys“,“seo“);

Uzavření komentářů pro starší články

U starších článků je nebezpečí, že je začnou spamboti zahlcovat komentáři a vy budete mazat a mazat a mazat. Proto je možné změnou nastavení, zakázat přidávat komentáře ke starším článkům.

update_option(„close_comments_for_old_posts“,1);

Po jaké době uzavřít komentáře

Když již nastavíte, že se u starších článků nebudou přidávat komentáře, budete potřebovat nastavit, po kolika dnech bude článek uzavřen. Pomocí tohoto option, změníte nastavenou hodnotu, jenž je 14 dní.

Čtěte  Jak omezit odkaz pouze na obrázek v loopu produktu

update_option(„close_comments_days_old“,21);

Řazení komentářů do threadu(stromu)

S tímto slovem jsem si lámal hlavu, ale nenašel jsem jednoduché české slovo, které by ho vystihovalo. Jde o řazení odpovědí komentářů do stromu. Pomocí tohoto nastavení jej povolíte, nebo zakážete.

update_option(„thread_comments",1);

Do jaké hloubky budou komentáře řazeny do stromu

Osobně mi tento způsob řazení přijde přehledný, ale u některých šablon, především s úzkým obsahem, vypadají komentáře v poslední úrovni, jako ošklivé nudle. Tímto nastavením změníte počet úrovní. Hodnota je od 1 do 10, základní nastavení je 5.

update_option(„thread_comments_depth",3);

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

4 Comments

    1. Musilda

      To není chyba, ale nový počet dnů. 14 je již přednastavená hodnota, to by nemělo smysl upravovat.

      Odpověď
  1. Pingback: 20 základních nastavení po instalaci WP - Vikate, aneb Writeland město zázraků

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *