Jak (a proč) publikovat příspěvek, aby se nezobrazil na hlavní straně?

Napsali jste článek, chystáte se ho publikovat, ale nechcete, aby se zobrazoval na hlavní straně webu nebo v RSS? Žádný problém. Stačí si nainstalovat jeden šikovný plugin. Díky Stealth Publish WordPress pluginu (hurá, je zdarma!) budete moct snadno a rychle publikovat nový obsah, aniž by se to někdo dozvěděl. Samozřejmě se nabízí otázka, proč tak vůbec činit. I na tu vám v tomto článku odpovím.

Proč skrývat příspěvky?

Důvodem, proč, nepublikovat článek na hlavní straně a zajistit, aby se nedostal do RSS, může být následující situace:

Máte web pro určitou cílovou skupinu. Pravidelně publikujete články a pomocí nějakého šikovného nástroje rozesíláte odběratelům newsletter, který obsahuje i seznam nejnovějších článků. Ale co když čas od času publikujete článek pro širší veřejnost? Pokud jde o téma, které by vaše odběratele nemuselo zajímat, neměli byste jim ho nutit.

Další důvody jsou mnohem prostší. Zkrátka a dobře publikujete článek a nechcete, aby ho automaticky přebral agregátor apod.

Jak na to?

Stealth Publish WordPress plugin vytvořil zkušený borec Scott Reilly, který má v repozitáři WP více než sto kousků. Plugin má pět hvězdiček a podle uživatelů je naprosto bezproblémový, a to i navzdory tomu, že nebyl delší dobu aktualizován. Nemusíte mít strach, Scott své pluginy bedlivě sleduje a v případné problémy rychle napraví.

Plugin je velmi jednoduchý a můžete si ho stáhnout přímo z repozitáře nebo přes administraci. Nemusíte se zdržovat s nastavením a jakmile ho nainstalujete, objeví se vám v boxu „publikace“ nová položka – „Stealth publish“. Pole zaškrtnete a můžete vesele publikovat. A ano, funguje to také u stránek.

A to je vše. Google se k příspěvku dostane, ale uživatelé procházející web nikoliv. Článek najdete pouze v kategorii a archivu, ale to by nemělo vadit. Ostatně někde být musí.

About The Author

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *