Jak (a proč) publikovat příspěvek, aby se nezobrazil na hlavní straně?

Aktualizováno 12.06.2024

Napsali jste článek, chystáte se ho publikovat, ale nechcete, aby se zobrazoval na hlavní straně webu, v RSS, nebo jiných stránkách (stránka kategorií, tagů…)? Žádný problém. Stačí si nainstalovat jeden šikovný plugin.

Díky „WordPress Hide Posts“ WordPress pluginu (hurá, je zdarma!) budete moct snadno a rychle publikovat nový obsah, aniž by se to někdo dozvěděl. Samozřejmě se nabízí otázka, proč tak vůbec činit. I na tu vám v tomto článku odpovím.

Proč skrývat příspěvky?

Důvodem, proč, nepublikovat článek na hlavní straně a zajistit, aby se nedostal do RSS, může být následující situace:

Máte web pro určitou cílovou skupinu. Pravidelně publikujete články a pomocí nějakého šikovného nástroje rozesíláte odběratelům newsletter, který obsahuje i seznam nejnovějších článků. Ale co když čas od času publikujete článek pro širší veřejnost? Pokud jde o téma, které by vaše odběratele nemuselo zajímat, neměli byste jim ho nutit.

Další důvody jsou mnohem prostší. Zkrátka a dobře publikujete článek a nechcete, aby ho automaticky přebral agregátor apod.

Jak na to?

Plugin WordPress Hide Posts má pět hvězdiček a podle uživatelů je naprosto bezproblémový, a to i navzdory tomu, že nebyl delší dobu aktualizován.

Plugin je velmi jednoduchý a můžete si ho stáhnout přímo z repozitáře nebo přes administraci. Nemusíte se zdržovat s nastavením a jakmile ho nainstalujete, objeví se vám v boxu „publikace“ nová položka – „Hide posts“. Zvolte místa, na kterých nechcete příspěvek zobrazovat a můžete vesele publikovat. Plugin zohledňuje pouze články, takže u stránek toto nastavení bohužel nenajdeme.

V sekci „Přehled příspěvků“ nám ke každému příspěvku přibylo nové pole, ve kterém zjistíme, na kterých místech se daný příspěvek nezobrazuje:

A to je vše. Google se k příspěvku dostane, ale uživatelé procházející web nikoliv. Článek najdete pouze na místech, které jste neoznačili.

About The Author

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *