Seznam všech velikostí náhledových obrázků

Ke každému nahranému obrázku si WordPress vytváří zmenšené verze, které si ukládá do složky uploads. Po nějaké době je tato složka přeplněná soubory a řada webmasterů si ani není jistá, zda se všechny velikosti používají.

WordPress má několik defaultních velikostí, které vytváří automaticky – thumbnail, medium, large.

Každá šablona a velká řada pluginů si registruje vlastní rozměry, což je správně, protože potřebujete mít k dispozici obrázky odpovídajících velikostí.

Jak zjistit, jaké všechny rozměry obrázků jsou zaregistrovány?

V poslední době jsem si oblíbil takové menší pluginy, které mohu používat na webech, které již nějakou dobu fungují a nikdo už neví, co kdy a kde bylo nainstalováno, použito a podobně.

Když půjdete do Nastavení ->Média, uvidíte takové nastavení:

To jsou výchozí velikosti, které používá WordPress. My si nainstalujeme plugin Simple Image Sizes, který je zdarma na WordPress.org a ten nám pod nastavení přidá další tabulku, která obsahuje seznam všech zaregistrovaných velikostí a přidá možnost je upravovat.

Velikost, které mají na začátku shop a woocommerce definuje WooCommerce plugin. Obrázky, které mají na začátku shopical, patří šabloně. Což znamená, že ke každému nahranému obrázku si plugin udělá dalších 14.

Zde nám plugin umožňuje změnit velikosti určitých náhledů a zároveň nám v dalším formuláři umožní náhledy regenerovat. Výhodná je možnost, generovat jen to co jsme změnili, ať se zbytečně nezatěžuje server.

Pokud tedy chcete mít přehled v definovaných velikostech a případně náhledy přegenerovat, mohu plugin jen doporučit, osobně jsem odzkoušel na eshopu s pěti tisíci produkty a přegenerování šlo hladce.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

2 Comments

  1. Pingback: Seznam všech velikostí náhledových obrázků – WP kompas

  2. Pingback: Optimalizace WordPress obrázků pomocí pluginu Imagify - Musilda.cz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *