WordPress pluginy pro AB testování

Sledujete chování návštěvníků vašich stránek? Vylepšujete neustále váš web? Pokud ano a zároveň jste se již setkali s pojmem AB testování, určitě oceníte možnost využít pluginů, které vám dovolí testovat váš web postavený na redakčním systému WordPress. 

Optimizely

Optimizely je plugin, který umožňuje testování vašeho webu, vyžaduje registraci účtu na Optimizely.com. Jedná se o známou službu a pomocí tohoto pluginu můžete využívat jejich služeb.

Download pluginu

Convert Experiments

Convert experiments je další plugin, který umožňuje AB testování po registraci účtu na webu služby. Pokud se zaregistujete na http://www.convert.com/, můžete tento plugin začít využívat.

Download pluginu

SES Theme Split Test

Tento plugin umožňuje přepínat mezi dvěma vybranými šablonami a porovnávat chování uživatelů na webu.

Download pluginu

MaxA/B

Plugin pro AB testování od Max Foundry. Oproti prvním dvěma nevyžaduje žádnou registraci, po instalaci pluginu můžete hned vytvářet projekty a porovnávat stránky a vše je přepočítáváno a zobrazováno v reálném čase.

Download pluginu

A/B Theme Testing Plugin

Plugin od Wpmudev.org, který umožňuje porovnávat výsledky dvou a více nainstalovaných šablon. Tento plugin je však placený a je za 9 dolarů.

Download pluginu 

WP Cash Plus

WP cash je další plugin, který umožňuje porovnávání různých prvků vašich stránek a jejich vyhodnocování. Je placený a cena je necelých 20 dolarů.

Ke stažení je zde

Simple Page Tester

Tento plugin také umožňuje vytvoření dvou verzí prvků na stránce a jejich porovnání. Jako samozřejmost beru napojení na GA, které tento plugin také má. Je to další z placených rozšíření, tentokrát za 37 dolarů a proto jsem jej ani netestoval.

Download pluginu

Split Test Dynamo

Další placený plugin pro testování vašeho webu. Umožňuje stejně jako ostatní vytvořit varianty stránek a porovnávat dosažené výsledky. U tohoto pluginu je měsíční platba 8 dolarů. Můžete jej vyzkoušet free po omezenou dobu, ale musel by to být opravdu skvělý plugin, aby mne přesvědčil platit 8 dolarů měsíčně.

Web pluginu

Většina pluginů je dost podobných, jako nevýhodu bych označil nutnost vytvoření účtu u Optimizely a Convert. Placené pluginy bych asi také testoval, pokud by mi nevyhovovaly free pluginy. Jako nejlepší mi tedy vychází Max AB od Max Foundry.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

5 Comments

 1. Ondřej Martinek

  Zdravím,

  nabízejí tyto pluginy více funkcí, než například funkce Experimenty (určené pro A/b testování – původně fungovaly jako samostatná služba nazvaná Google Website Optimiser) v Google Analytics?

  Odpověď
 2. Musilda

  Na to nedokáži přesně odpovědět, protože s Experimenty v Google Analytics nemám zkušenosti. Tyto pluginy jsou především pro ty, kdo se nechtějí zabývat kódem WordPress šablon. Například při porovnávání dvou šablon ani nevím, jak bych Experimenty měl aplikovat.

  Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *