Wrap – recenze prémiové video blog šablony od TeslaThemes

Jeden z významů slova „wrap“ je obal a v případě stejnojmenné šablony od TeslaThemes je tomu skutečně tak. Prémiová šablona totiž představuje pomyslné balení pro váš video obsah – zatímco nedávno recenzovaná šablona Novelty cílí na majitele magazínů a klasické blogery, Wrap vychází vstříc provozovatelům video blogů a podobných projektů.

Šablona Wrap je plně responzivní a její design je minimalistický. Autoři se řídili tím, že si hlavní pozornost zaslouží videa a nikoliv okolní prvky. Což samozřejmě neznamená, že by šablona nepůsobila dobře. Naopak je velmi moderní, dobře se na ni kouká a všechny prvky jsou tam, kde byste je čekali. Z hlediska UX není šabloně moc co vytknout.

Šablony od TeslaThemes jsou mimořádně kvalitní a nejinak je tomu i v případě té nejnovější. Wrap nabízí spoustu featurek, pomocí kterých lze vytvořit vizuálně přitažlivé prostředí pro video magazín či video blog. Samozřejmě i bez znalosti kódování a programování. Tvorba stránek je snadná a rychlá díky integrovanému Visual Composeru. Probíhá stylem přetáhni a pusť (drag and drop).

Wrap přichází se třemi layouty úvodní strany, čtyřmi různými zobrazeními menu, různými vychytávkami pro efektivnější procházení obsahu a v neposlední řadě s funkcí pro sbírání video souborů od návštěvníků.

Některé skvělé funkce zaregistrujete až po chvíli brouzdání na webu. Za zmínku stojí například widget s vybranými video posty (nejnovější, nejsledovanější…). Na první pohled vypadá jako normálně, ale po kliknutí na náhledový obrázek otevře video v lightboxu, aniž by došlo k přechodu na stránku článku (k tomu dojde po kliknutí na nadpis). Právě tyto drobnosti šetří návštěvníkům čas a přidávají vám další bodíky.

Jedna z variant úvodní strany.

Nastavení vlastního vzhledu

Pokud vám nevyhovuje defaultní vzhled, není nic jednoduššího, než přenastavit barvy a písmo prostřednictvím několika kliknutí přímo v administraci. Osvědčený Tesla Framework umožňuje rychlou změnu designu, kterou zvládne i nezkušený začátečník. Jedinečnost stránky pak umocníte vlastním logem.

Úvodní stránka

Design šablony Wrap plně respektuje účel jejího využití. Žádné zbytečnosti a důraz na obsah. Úvodní strana přesto vypadá velmi dobře, respektive všechny její tři varianty.

Dominantou prvního layoutu úvodní strany je slider, do kterého lze umístit i video. Následují sekce s články, přičemž video posty lze přehrávat rovnou, bez nutnosti přechodu na článek (stejně jako je tomu u zmíněného widgetu). Sekce s články jsou dvou i třísloupcové.

Velmi zdařilá je videogalerie, která je součástí druhé varianty úvodní strany. Náhledy jednotlivých kategorií lze přepínat i bez nutnosti opětovného načítání stránky.

Video galerie

Na třetí verzi úvodní strany zase najdete blok s obrázky z Instagramu.

Pomocí Visual Composeru si samozřejmě můžete poskládat vlastní homepage s vybranými sekcemi. Návrhy vám poslouží jako inspirace.

Blog

Nedílnou součástí šablony Wrap je blog, a to hned se třemi různými verzemi zobrazení příspěvků. Seznam (list) má podobu dvousloupcového layoutu (vlevo náhled, napravo nadpis a výpis příspěvku), grid je klasická mřížka a ununiform grid – nepravidelná mřížka. Příspěvky lze zobrazit i na celou šířku s volitelnou stranou pro sidebar.

Ununiform grid- nepravidelná mřížka.

Nahrajte své video

Šablona obsahuje formulář, prostřednictvím kterého mohou uživatelé zadávat vlastní videa. Nahrají soubor, vloží náhledový obrázek, přidají nadpis a popis.

Formulář pro vložení videa uživatelem.

Přednosti šablony v kostce

Responzivní design – šablona je user friendly bez ohledu na to, zda si ji prohlížíte na desktopu nebo mobilním zařízení. Vždy se skvěle přizpůsobí, je přehledná a vypadá dobře.

Speciální widgety – autoři přibalili několik různých widgetů, díky kterým může váš projekt vypadat ještě lépe. Za zmínku stojí například Flickr či Instagram widget a nechybí ani widget pro propojení se sociálními sítěmi.

Visual Composer – vynikající drag and drop builder, se kterým poskládáte vlastní stránky jednoduše jako stavebnici.

Zabudované shortcody – množství shortcodů usnadňuje tvorbu stránek a potěší nejen uživatele, kteří se nechtějí učit programovat. Shortcody umožňují vložení různých prvků (tlačítka, záložky apod.) pomocí několika kliknutí.

Technologie CSS3 a HTML5 – šablona využívá nejmodernější featury CSS3 a HTML5, včetně HTML5 Videa.
Čistý kód a kompatibilita s prohlížeči – kód šablony je přehledně strukturovaný a optimalizovaný pro rychlé načítání. Šablona si rozumí se všemi známými prohlížeči (IE, Firefox, Safari, Chrome, Opera).

Závěr

Prémiová video blogovací šablona Wrap nabízí řešení pro každého, kdo potřebuje vizuálně atraktivní šablonu nabitou jedinečnými funkcemi. Nastavení je triviální a TeslaThemes navíc poskytuje prémiovou podporu 24 /7.

Šablonu Wrap si můžete zakoupit zde.

Na demo šablony se můžete podívat zde.

Všechny šablony od TeslaThemes najdete zde.

About The Author

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *