Zrychlete stránky cacheováním Gravatarů

Gravatary jsou již nedílnou součástí článků a komentářů. Bohužel to však znamená, že každý Gravatar je načítán ze vzdáleného serveru a při více komentářích tak může docházet k výraznému zpomalování načítání. Naštěstí existují dva pluginy, které tento problém řeší. Je možné, že toto řešení mají v sobě zabudované i větší cache pluginy, ale dnes chci představit jednoduchý plugin, jenž řeší právě tento problém.

Plugin FV Gravatar Cache.

Jedná se o jednoduchý plugin, který stáhnete z WordPress.org – odkaz a nainstalujete na svůj web. Funguje tak, že v malých dávkách prochází web a ukládá Gravatary jako obrázky, které umístí do složky na vašem serveru. Tím odstraní požadavky na vzdálený server a váš web bude zase o kousek rychlejší.

Po instalaci máte možnost nastavit složku, do které se budou obrázky ukládat, velikost obrázku, zapnout debug log a nastavit denní cache. To znamená, že se bude generovat vždy jen několik obrázků, aby chod pluginu nezatěžoval načítání webu. Pokud zmáčknete tlačítko „Run cron now“, plugin vygeneruje přesně 25 obrázků. Můžete se tak proklikat generováním ručně, nebo použít nastavení pluginu.

Screen administrace

FV Gravatar Cache ‹ Woo doplnky — WordPress

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *