Zrychlil jsem Musilda.cz o 70%

Pokud čtete články na musilda.cz pravidelně, určitě jste si všimli, že web je dost líný. Proto jsem se jej rozhodl zrychlit a zrychlil jsem WordPress web o 70 procent.

Dlouho jsem se této práci vyhýbal, protože vždy bylo něco důležitějšího, ale nakonec, po dotazu, zda opravdu na školení, dokáži naučit, jak zrychlit web pod 1s, rozhoupal jsem se k tomu, něco s tím udělat.

Nejprve výchozí podmínky:

 • Wedos No Limit webhosting
 • Premium šablona z ThemeForest
 • Plugin Visual Composer

Dá se říci, že v podstatě, ta nejběžnější, ale zároveň nejhorší možná kombinace. Poměrně málo výkonný hosting, šablona plná zbytečností a navíc js builder, který také rychlosti nepřidá.

Samotná šablona není napsaná vůbec dobře, na frontendu je pomalá a v administraci to je až otravné. Čas načítání, po měření na Pingdom.com byl skoro 5 sekund.

musilda.cz

 

Rozhodnutí bylo jasné – vypnout nepotřebné pluginy, protože Visual Composer byl použit pouze pro hlavní stranu, tak vytvořit homepage bez něj a plugin vypnout. Šablona také obsahovala administrovaný systém, pro umísťování reklam – ten musel také pryč.

Zkrátka, musel jsem zjednodušit šablonu, aby se nenačítalo spoustu zbytečného kódu, optimalizoval jsem obrázky a pomocí dalších změn, jsem dosáhl, poměrně dobrého výsledku načtení hlavní strany a podstránky:

musilda1

musilda2

Rychlost je v tuto chvíli dostatečná, i když stále je co vylepšovat. Šablona, například používá Font Awesome, ale pro social box v sidebaru je nepochopitelně využito dalších icon fontů, což také ovlivňuje načítání. Ale to asi až někdy příště.

Pokud máte zájem o zrychlení vašich webových stránek, kontaktujte mne na vladislav.musilek@toret.cz.

Nebo přijďte na školení, kde vám ukáži, jak toho můžete také dosáhnout.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

3 Comments

 1. Petr

  Gratuluji,
  opravdu je web svižnější a hned je příjemnější zde brouzdat. Čekal jsem, kdy se odhodláš.
  Doporučil bych ještě použít cache ;) .

  Odpověď
 2. Honza

  Ahoj Vláďo, super, že jsi ukázal, jak moc je možné dobu načítání zkrátit. Moje weby se taky načítají okolo 5 vteřin, ale většinou je brzdí externí skripty (sociální sítě, AdSense apod.)

  Odpověď
 3. Alena

  Vau, díky moc za info! Jsem trochu (ne, hodně) počítačový amatér, ale hrozně mě všechny tyhle vychytávky baví! Tvůj blog si určitě prostuduju víc (i když asi nebudu všemu rozmět, hihihi), protože je fakt, že to tu sviští. Já zatím jen bojuju se zrychlením svého Chromu. Abych měla o svých snahách přehled, tak taky trochu bloguju:
  http://darkmoon-soft.cz/moje-oblibene-chromy-aplikace/

  Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *