Plugin pro generování popisků taxonomií

Pokud se alespoň trochu zajímáte o SEO, což by každý vlastník webu měl, určitě jste narazili na to, že každá kategorie, nebo štítek, by měl mít svůj popis. Vysvětlení, proč to vyhledávače pozitivně hodnotí, nechám na povolanějších, na internetu se dá najít určitě spousta článků, na toto téma.

Samozřejmě, že je ideální, mít všechny popisky originální. Jenže, vždy je potřeba vidět i finanční stránku věci. Vezmete xml feed od dodavatele a naimportujete ho. Rázem můžete mít i tisíc štítků a kategorií.

Najmete si profíka a ten bude za každý originální popisek, chtít zaplatit, třeba 20 Kč. A je z toho 20 tisíc, jen na popisky, které vám mohou pomoci ve vyhledávačích. Pro každého, kdo začíná, je taková částka prostě moc.

Proto jsem ve spolupráci s AFFILO.cz vytvořil plugin, který umožňuje vygenerovat popisky, na pár kliknutí.

Po instalaci pluginu jej najdete v levém menu, položka Toret Plugins.

Nastavení pluginu, vypadá takto:


affilo-top

 

affilo-bottom

 

Co všechno plugin umí?

Pro lepší vysvětlení, začneme ze zdola.

Na obrázku vidíte textareu, kam jsou vloženy jednotlivé věty. Na každý řádek jedna věta. Plugin při generování popisků, vezme všechny věty, zamíchá je a z určitého počtu, vytvoří popisek.

Určitě jste si všimli, že ve větách jsou dva zástupné znaky @ a #. Ty zastupují název taxonomie. K dispozici máte 4 taxonomie a to kategorii, štítky, kategorie produktu a štítky produktu. Plugin tak můžete použít na WordPressu, ale i na WooCommerce.

Znak @ je určen, pro začátek věty a plugin vloží název kategorie s prvním velkým písmenem.

Naopak znak # je určen do věty, aby se taxonomie vkládala bez úpravy.

Před tím, než plugin uloží uloží popisek, nahradí zástupné znaky, takže výsledek může být třeba:

@ jsou zárukou elegance.

Ocelové šperky jsou zárukou elegance.

Čím více vět napíšete, tím větší originality popisků docílíte.

Vrátíme se do horní části nastavení, kde mát možnost vybrat, pro jaké taxonomie, se budou popisky generovat a zda se má přidat první věta, jako nadpis. Některé šablony nemají ve výpisu kategorie H1. Nebo, budete chtít prostě zvýraznit popisek.

Jako další, můžete určit, kolik vět se má do popisku generovat.

Protože u některých hostingů, nejste schopni ovlivnit memory limit a generovat všechny popsiky, by vám mohlo shodit web, máte možnost nastavit, kolik popisků se vygeneruje na jeden běh. Vhodné, především při prvotním vytvoření.

Další nastavení je velmi zajímavé, protože po zaškrtnutí, bude názvy taxonomií, obalovat náhodně html tagy em a strong. Tím ještě zvýšíte „jedinečnost“ vygenerovaného popisku.

No a naposledy, máte možnost zapnout „dogenerování“ popisků, v pravidelném intervalu. Pokud máte affil web napojený na automatický import a importér vám vytvoří novou taxonomii, plugin automaticky doplní nový popisek.

V případě, že se vám zvýší návštěvnost kategorie a vy napíšete nový originální popisek, plugin je zachová. To se týká i již vytvořených popisků.

Protože plugin především šetří čas a čas jsou peníze, jde o plugin placený, který si můžete zakoupit na Toret.cz, kde prodávám všechny své pluginy.

Zakoupit na Toret.cz

A tím, že se plugin jmenuje AFFILO popisky se nenechte ovlivnit, jde použít univerzálně na WordPressu a WooCommerce.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *