Již za několik týdnů bude v Praze svátek všech WordPressáků

Jak jinak nazvat WordCamp, než svátkem všech, co se zabývají WordPressem? A 20.2. 2016 bude v Praze již v pořadí třetí WordCamp.

A na co se můžete těšit?

Přednášky budou opět rozděleny na uživatelskou a programátorskou část.

V uživatelské části bude velmi zajímavý Filip Podstavec, asi nejvýraznější linkbuilder u nás. Web totiž nestačí jen postavit, ale je potřeba budovat i zpětné odkazy.

Neméně důležitá, bude pro uživatele i přednáška Honzy Tichého, protože když už máte web a nějakou návštěvnost, tak musíte měřit. Honza Tichý, je na slovo vzatým odborníkem na Google Analytics.

Určitě se také zajděte podívat na Vláďu Smitku, který vám otevře oči, co se bezpečnosti týče. A že u jeho přednášek, občas jen zírám na to, o čem mluví.

Kdo nezná Tomáše Kocifaje, tak jeho přednáška o problémech kupovaných šablon, bude přínosná pro všechny, kdo je používají. Často totiž ani nevíte, jaké to může být zlo.

A konečně jsme u developerské – té zajímavější části programu

Protože, co by uživatelé dělali, kdyby jsme jim to nejprve nepostavili, že?

Developerskou částí se budou vinout dvě témata a to JavaScript a Rest API. Rest je aktuální především proto, že do WordPressu bylo přidáno standartizované rozhraní, které umožňuje je dále rozvíjet. Javascript zase začíná postupně více a více ovlivňovat prostředí WordPressu, protože s příchodem Reactu, se stále více mluví o frontendovém vývoji aplikací.

Na co se můžete těšit:

Borek Bernard je známý především, díky vývoji VersionPressu, ale na přednášce bude mluvit o tom, jak právě ve VersionPressu používají React. První must see přednáška.

V případě, že se věnujete frontendu, tak jste na sto procent nemohli minout jméno Daniel Steigerwald. Daniel je prostě frontendista a i když byl touto komunitou WordPress opomíjen, časy se mění. A JS technologie, o kterých bude přednáška, se ve WordPressu budou velmi brzo používat. Druhá must see přednáška.

Víte, že ve firmě, která „NESTOJÍ“ za vývojem WordPressu, pracují dva češi? A jedním z nich je David Biňovec. Už jen ten fakt, že je přímo u zdroje, řadí tuto přednášku mezi další must see. A navíc bude o WP_Query, asi nejpoužívanější třídě ve WP.

Jaroslava Polakoviče jsem měl možnost vidět na loňském WordPressu a jeho znalosti jsou na světové úrovni. Přednáška o Hearbeat API mi za těch 45 minut, dala více, než několik hodin studia dokumentace. a letos se bude věnovat Rest API. Tady není co řešit – must see přednáška.

David Odehnal bude na přednášce mluvit o šablonovacích systémech pro šablony. Osobně mám šablonovací systémy spojené s Prestashopem(Smarty) a Nette(Latte). Několik pokusů o implementaci do WordPressu jsem již prohlížel, ale moc mne nepřesvědčili. Budu zvědav, jak se tohoto tématu David zhostí.

Z textu je jasné, kde mne najdete. Budu prostě v programátorské části, která je letos opravdu povedená. A mezi přednáškami se budu motat někde mezi kávovarem a chlebíčky. Tak se stavte na pokec.

Jo a lístky najdete na WordCamp.cz

 

 

 

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *