Jak si (ne)nechat poradit na Facebooku a v diskuzích

Dnes to nebude ani návod, ani tip na pluginy, nebo šablony. Spíše zamyšlení nad tím, jak bezhlavě posloucháme cizí rady.

K napsání tohoto postu mne inspirovala diskuze z dnešního rána ve skupině na Facebooku.

Jeden z členů se tam ptal na vyřešení poměrně banálního problému. skupina je vcelku aktivní a proto dostal odpověď velmi rychle. Respektive dostal dvě varianty řešení problému. A obě byly naprosto špatné.

Ano, problém vyřešili, ale místo odstranění prvku, mu bylo doporučeno použít javascript, nebo css. To je jako, když hromadu nepořádku přikryjete nějakým přehozem. Nepořádek tam stále je, ale není vidět.

Dotaz byl jednoduchý – jak mám odstranit z výpisu produktů, odkaz na detail produktu.

Rada 1.

function add_custom_script(){ 
?> <script> 
jQuery(window).load(function(){ jQuery(".archive .avia_cart_buttons").remove(); }); 
</script> 
<?php 
} add_action('wp_footer', 'add_custom_script');

Fajn, takže máme prvek v html, který se načte a my jej budeme pomocí jQuery odstraňovat z DOMu. Když budeme mít pomalejší připojení, tak odkaz nejprve uvidíme a pak zmizí. A navíc do stránky cpeme další, naprosto zbytečný javascript.

Rada 2.

.button.product_type_grouped {
   display: none !important;
}

Přidat do custom css tento kód. Tyto prémiové šablony chápou custom css, jako výpis stylu do header a většinou je css zobrazeno až po načtení externích souborů. Takže sám o sobě je zápis stylu nadřazený, takže co tam dělá !important? Pokud to budu chtít někdy změnit, tak musím jít do custom css, protože kromě inline zápisu, nebudu mít možnost styl změnit.

Správně?

Ideální řešení je ale jiné, a to v child theme, vytvořit kopii příslušného php souboru a zmiňovaný kus html kódu odstranit. Nezahlcovat kód stránky zbytečným javascriptem, nebo css stylem s !important zápisem.

Proč o tom vlastně píšu?

I když jste začátečníci a chcete si stránky upravovat sami, měli by jste o postupech něco vědět a neřešit problémy pomocí první odpovědi, které se vám dostane. Navíc, když nemusí být vždy optimální.

Každý nějak začínal, ale poslední dobou mi přijde, že už většina lidí raději napíše dotaz do diskuze, než aby se snažili najít řešení vlastními silami.

To bylo takové raní zamyšlení a slibuji, že příště už to bude zase nějaký návod :-)

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

1 Comments

  1. Radomír Panna

    Zamyšlení je třeba. Furt a stále to cpát všem do hlavy.
    Navíc, když trošku odbočím, nebo spíš doplním, FCB není stránka, kde bych dokázal najít řešení vyřešeného. Někdo pošle dotaz, komunita vyřeší (špatně, dobře, jakkoli, neřeším). V tu chvíli mě požadavek a řešení nezaujme, ale za pár dnů, týdnů to může být jiné a řešení nikdo nedohledá, otázka se pokládá znova. Nebylo by lepší mít nějaký český stackoverflow týkající se wordpressu? Separatista něco má, ale není to dokonalé.

    Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *