Jak vyřešit chybu internal server 500 error ve WordPressu

Jedna z nejběžnějších chyb, na kterou můžete při provozování WordPress webu, je internal server 500 error. Tento problém může mít několik důvodů a v článku si popíšeme ty nejběžnější.

V první řadě, pokud se vám něco podobného stane, nepropadejte panice, neproklínejte programátora, nebo poskytovatele hostingu, ale nejprve detekujte původce problému.

Je také třeba říci, že internal server error, není specifická záležitost WordPressu, ale může se vyskytnout u jakéhokoliv scriptu, který běží na vašem hostingu.

Jaké důvody tedy může tato chyba mít?

Poškozený, nebo chybný soubor .htaccess

Pomocí ftp přístupu přejmenujte .htaccess soubor a vyzkoušejte, zda to pomohlo. Pokud ne a dostanete se do administrace, zkuste znovu uložit nastavení trvalých odkazů. To by mělo vygenerovat nový .htaccess soubor. Případně můžete například u Wedosu, najít v nápovědě obsah defaultního souboru a ten tam nahrát.

Zvyšte PHP memory limit

V některých případech, je důvodem chyby, vyčerpání přidělené paměti. Možné řešení je popsané v tomto článku – Jak navýšit memory limit. Bohužel, hostingy, většinou ty sdílené, omezují maximální hodnotu, kterou můžete použít. V tom případě, musíte kontaktovat poskytovatele hostingu a domluvit se na navýšení.

Deaktivovat všechny pluginy a šablony

Internal server error může zapříčinit i špatný plugin, či šablona. Pokud se nemůžete dostat do administrace, můžete pomocí ftp deaktivovat šablony a pluginy. Stačí přejmenovat složku themes a plugins ve wp-content. Protože WordPress nenajde původní složky, deaktivuje všechny pluginy, respektive šablony. Pokud to nepomohlo, bude chyba v souborech WordPressu.

Přeinstalujte soubory WordPressu.

Někdy se stává, že při aktualizaci, nedojde ke korektnímu nahrání všech nových souborů WordPressu. Řešením je, stáhnout si nejnovější verzi a pomocí ftp, znovu nahrát soubory jádra.

Prověřte error log na serveru

Pokud nic z toho nepomáhá, tak kontaktujte vašeho poskytovatele hostingu a vyžádejte si záznam error logu. Tam bude zapsána detailní informace o chybě. Pozor na to, že ne všechny hostingy error log automaticky poskytují. Při detekci chyby, budete také potřebovat programátora, aby vám chybu „přeložil“ do srozumitelné řeči.

Zatím jsem se nesetkal s tím, aby alespoň jeden z těchto způsobů nefungoval. Pokud znáte i jiné způsoby, podělte se v komentářích.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

3 Comments

  1. Pingback: Jak zjistit proč WordPress web nefunguje - Musilda.cz

  2. Pingback: Jak opravit chybu Error Establishing a Database Connection WordPress

  3. marie

    dobrý den , potřebuju radu , vse v počítaci i telefonu mi běží uplně normálně .
    ale při přihlášení do meilu na seznamu mi vyskočí chyba : 500: inetrnal server error , vube nevím co s tím ??

    Odpověď

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *