SEO Framework – alternativa k Yoast SEO?

V poslední době se objevují debaty o tom, zda je plugin Yoast SEO dále použitelný a případně, čím ho nahradit. Aby bylo jasno, považuji Yoast seo, za výborný plugin, jenž zcela zdarma odvádí skvělou práci.

Bohužel, několik posledních měsíců, přineslo celou řadu chyb a problémů. Stačí otevřít diskuzi u pluginu na WordPress.org. Logicky se tak uživatelé, začali dívat, po případném nástupci.

Mohl by být takovou alternativou SEO Framework?

Na to se v dnešním článku pokusím odpovědět.

banner-772x250

 

Podle slov autora, jde o velmi rychlé, unbranded a přístupné řešení pro SEO. Navíc je údajně, téměř dvakrát rychlejší, než ostatní SEO pluginy, je plně kompatibilní s multisite, má vestavěné cacheování, rychlejší interakci s databází a odčerpává o třetinu méně zdrojů serveru.

Tak se podíváme, co je na tom pravdy.

Po instalaci pluginu, najdeme ve svislém menu, jednoduše pojmenovanou položku – SEO.

Nastavení titulku

seo-framework-title-setting

Poměrně jednoduché nastavení automatického vytváření titulků, můžete nastavit oddělovač, prefix tituku a pozici prefixu.

Automatické vytváření meta description

seo-framework-description-meta

V tomto boxu, podobně jako u titulku, můžete nastavit pravidla, pro automatické vytváření meta description. Funkčnost je více méně obdobná.

Nastavení úvodní stránky

seo-framework-homepage

Nastavení hlavní strany, umožňuje nastavit meta tagy a title, pro hlavní stranu webu, což se hodí v případě, kdy nejde o statickou stránku.

Nastavení pro sociální sítě

seo-framework-social

V tomto nastavení, máte možnost aktivovat meta tagy pro Facebook, Twitter a OG meta tagy. Dále relationship link, datum publikace a detailní nastavení pro Facebook a Twitter.

Nastavení knowledge graph

seo-framework-knowledge-graph

Další box umožňuje nastavit prvky pro Knowledge Graph, více na – https://www.google.com/intl/es419/insidesearch/features/search/knowledge.html

Nastavení strukturovaných dat

seo-framework-schema

Co jsou strukturovaná data a jak je použít, najdete zde http://404m.com/2014/09/23/strukturovana-data-primo-ve-vyhledavani-google/. Plugin samozřejmě umožňuje nastavit i generovaná strukturovaných dat.

Nastavit Robots meta settings

seo-framework-robots

V robots.txt nastavení, můžete jednoduše nastavit pravidla pro indexaci. Přehledné a jednoduché nastvení.

Nastavení webmaster meta tagů

seo-framework-webmaster

Toto nastavení jednoduše vygeneruje meta tag, který umožní vyhledávači, rozpoznat vlastníka webu.

Nastavení sitemapy

seo-framework-sitemap

Co by byl pořádný seo plugin, bez nastavení sitemapy? A ani SEO Framework není vyjímka, takže v jednom z boxů, nastavíte pravidla, pro generování xml souboru se sitemapou.

RSS feedy

seo-framework-feed

Protože je poměrně běžné, se se pomocí RSS feedů vykrádá obsah, umožňuje plugin přidat do feedu odkaz na zdrojový článek.

 

Toto bylo globální nastavení a nyní se podíváme, jaké možnosti plugin nabízí pro taxonomie.

SEO Framework – taxonomie

seo-framework-taxonomy

Stejně jako konkurence, nabízí SEO Framework, úpravu a nastavení jednotlivých prvků u jednotlivých termů taxonomií. Na rozdíl od Yoast, vidíte ve výpisu barevný bar, kde je označeno, jak jsou splněná jednotlivá pravidla.

Detail nastavení kategorie

seo-framework-taxonomy-detail

V detailu kategorie můžete nastavit title kategorie, description a robots. Což mi přijde dost málo.

Nastavení postu

Protože na testovacím webu jsem neměl dostatek článků, udělal jsem screeny z produktů Woocommerce, takže můžete vidět, že plugin funguje bez problémů i pro custom post type.

Ke screenům nebudu psát podrobné komentáře, protože nastavení je stejné, jako u kategorií a zbytečně bych se opakoval. Na screenech můžete vidět výpis produktů s barevným barem a metabox v detailu produktu.

seo-framework-products

seo-framework-product-detail

 

Závěr

Co napsat závěrem? Dojem z pluginu mám tak 50/50.

Pokud hledáte jednoduchou náhradu za Yoast, bez větších problémů, s jednoduchým nastavováním, je SEO Framework dobrou volbou. Velmi se mi líbila možnost nastavení 301 redirect v detailu produktu. Super při jeho nedostupnosti.

Rychlost a zatížení serveru bylo při tak malém množství produktů neznatelné, takže tento parametr nemohu hodnotit, ale budeme věřit tvůrcům.

V případě, že chcete mít detailní kontrolu, nad tím, co generujete za prvky v html, zatím plugin nedoporučuji.

Velmi mi vadila nepřítomnost prvků pro sociální sítě v detailech postů a taxonomií. Plugin bohužel umožňuje pouze nastavit automatické generování.

Každá konkurence je dobrá a mezi SEO pluginy, je to čerstvý vánek. Ještě uvidíme, jak to bude s podporou a dalším vývojem.

Plugin je zdarma ke stažení na WordPress.org

 

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *