Změna stránky kategorií a štítků ve WordPress 4.6

Vzhledem k tomu, že je aktuálně nejnovější verze WordPressu 4.5.2, intenzivně se pracuje na vylepšeních pro verzi 4.6. Jednou ze změn, bude úprava přístupnosti stránky, pro editaci a vytváření štítků a kategorií.

Úprava je zaměřena na zvýšení přístupnosti, pro uživatele, kteří pro pohyb po stránce používají tab, nebo čtečky obsahu.

Jedná se o změnu v struktuře html, kdy jako první v kódu, je tabulka s výpisem existujících termů taxonomie, následuje v případě štítků jejich „mrak“ a až poslední je formulář, pro přidání nového termu. Viz. obrázek:

zmena-screenu

Což, při použití tabelátoru, nutí uživatele nejprve proklikat všechny existující termy, než se dostane k mraku štítků a následně k formuláři.

Co se tedy změní?

Pro běžného uživatele nic.

Avšak, v kódu bude na prvním místě formulář, následovaný mrakem štítků a až jako poslední jejich seznam. Tím se zlepší přístupnost této stránky.

zmena-screenu-final

Pouze autoři pluginů by měli zkontrolovat pořadí, v jakém používají html entity v css a jQuery.

Samozřejmě, že se také změnilo pořadí některých hooků, takže doporučuji po vydání release candidate, zkontrolovat vaše pluginy. Ticket najdete zde.

 

Čtěte  Jak změnit logo přihlašovacího formuláře

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Related posts

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete mít přehled o dění ve světě WordPressu?

Přímo do vašeho emailu

Pravidelný přehled o novinkách, trendech a událostech, které se točí kolem WordPressu. Souhrn toho nejzajímavějšího od nás i ze zahraničí.