Sledujte sociální metriky ve WordPress

Sociální sítě jsou velkou příležitostí, jak budovat komunitu kolem vašeho webu. Zároveň se dostává do popředí vliv zmínek a sdílení, na hodnocení stránek. Velkým pomocníkem vám bude plugin pro sledování zmínek na sociálních sítích. Přestože pluginů, které nějakým způsobem pracují se sociálními sítěmi je celá řada, plugin WP Stats Dashboard je s přehledem překovává svým rozsahem.

banner-772x250

Tento plugin mne překvapil tím, kolik sociálních sítí je schopen sledovat. Celkem 35 služeb, ze kterých můžete čerpat data a vytvářet z nich grafy. Některé z nich jsem ani neznal.

stats - profily
stats - profily 2

Pro aktivaci pluginu potřebujete mít povolenou Curl knihovnu a aktivní Jetpack plugin. WP stats pak na nástěnce zobrazují další widgety se statistikami o počtu článků, autorech, komentářích a hledaných výrazech. Ze začátku se vám samozřejmě toho moc nezobrazí, plugin musí nějaká data nasbírat.

stats - dashbard
stats
Stats - trends

Co se mi na pluginu opravdu líbí, je vyhledávač profilů a export statistik do excelu.

Celkově na mne plugin působí moc dobře, perfektní je jsou především přehledné grafy a možnost sledovat váš sociální dosah z jednoho místa. Pro WordPress řešení naprosto ideální.

No a když jsem ten plugin vychválil, na závěr dám každému, kdo tweetne, nebo napíše na Facegook, či Google+ zmínku o článku, k dispozici český překlad. Stačí, když do komentáře pod článek vložíte url zmínky a na email, který vyplníte vám zašlu soubor s češtinou.

About The Author

Zajímá mne Wordpress, responsivní šablony a zkrátka vše kolem tohoto skvělého redakčního systému.

Související články

2 Comments

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *