5 WordPress pluginů pro příjem Bitcoin platby

Chystáte se na web integrovat platební bránu? Pak zřejmě nabídnete zákazníkům obvykle způsoby plateb – a děláte dobře, protože lidí, kteří platí online, rychle přibývá. Absence platební brány může zbytečně snížit konverzní poměr, a to by byla velká škoda. Ale co kryptoměny? Nezapomněli jste na ně?

Podle statistik vlastní či vlastnilo Bitcoiny pouze minimum lidí. Konkrétně kolem 1,5 % Američanů. V České republice to bude zřejmě ještě méně, ale je dobré myslet na budoucnost. Popularita kryptoměn strmě stoupá a mít možnost platby v Bitcoinech tak rozhodně není od věci.

Proč jsou platby v Bitcoinech výhodné?

V Bitcoinech a ostatních kryptoměnách se neplatí ani zdaleka tak často, jak bylo původně zamýšleno, což ovšem neznamená, že se v nich neplatí vůbec. V porovnání s obvyklými způsoby platby naopak nabízí mnohé výhody.

Jedná se o digitální systém, který se obejde bez třetí strany – banky. Jde kompletně o P2P proces organizovaný přes digitální síť (blockchain).

Kryptoměny jsou bezpečnější než jiné formy platby, protože se nemusí zadávat jakékoliv osobní informace – na rozdíl od kreditní karty nebo bankovního převodu.

Velkou výhodou je jednoduchost. Stačí, aby obě strany disponovaly peněženkou a nemůže dojít k problémům s kompatibilitou. Jakmile zákazník Bitcoin převede, je váš a můžete ho používat.

Za pozornost stojí také zanedbatelné či nulové transakční poplatky.

Nejlepší pluginy, díky kterým můžete přijímat Bitcoiny

Digital Paybox Plugin

Prémiový plugin umožňuje prodej digitálních produktů. Vytvoří „paybox“, kde si mohou zákazníci navolit platbu. Jednou z možností je i BitPay. Staří potvrdit e-mail a provést objednávku. Mimo to jde o dobrou volbu pro neziskové weby, který mohou uživatelé přispět libovolným finančním obnosem.

Easy Digital Downloads Plugin

Easy Digital Downloads je další z pluginů, který umožňuje uživatelům nastavit platební bránu pro digitální produkty. Ve WP repozitáři ho najdete zdarma, ale v základu umožňuje pouze platbu přes PayPal a Amazon Payments. Zájemci o BitPay si musí připlatit za prémiovou verzi.

GoUrl Bitcoin Payment Gateway Plugin

A teď něco pro ty, kteří nechtějí za platební bránu platit, ale přesto vyžadují více možností pro příjem kryptoměn. Plugin GoUrl Bitcoin Payment stojí za pozornost – je 100% orientovaný na platby v kryptoměnách. Bude se vám hodit bez ohledu na to, zda prodáváte zboží, digitální produkty, placený obsah, placené členství apod.

GoUrl WooCommerce Plugin

Pokud se vám bude zamlouvat GoUrl Bitcoin Paylment Gateway Plugin, stoprocentně budete spokojení i s touto verzí. A v čem se od té předchozí liší? Je na chlup stejná, avšak postavená speciálně pro WooCommerce.

Mollie Payments for WooCommerce Plugin

Ne nadarmo se říká „čím více pluginů, tím více starostí“ (výkon, bezpečnost atd.). Takže pokud chcete na webu klasické platby, ale také platbu v Bitcoinech, můžete mít vše v jednom elegantním balení. Mollie Payments for WooCommece Plugin zahrnuje kreditní kartu, PayPal, bankovní převod, Bitcoin a další varianty.

About The Author

Související články

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *